اخبار سربازی و نظام وظیفه

سربازان برای رفتن به اربعین وثیقه نمی خواهند

به گزارش همسو نیوز سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا صبح امروز در نشست خبری که در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در ایران خدمت مقدس سربازی است، اولین عرصه حضور سرباز، مسیولیت پذیری و مشارکت جوانان در عرصه دفاعی نظامی و اجتماعی هست.

وی افزود: در ایران سرباز نقش مهمی در توان دفاعی امنیتی و انتظامی و اجتماعی دارد، نیروهای مسلح ما مفتخر هستند که از حضور جوانان برای دفاع از تمامیت ارزی کشور برای استقرار امنیت در کشور استفاده می کنند.

سردار مهری گفت: کسب مهارت های جمعی، شیوه زندگی دسته جمعی در سربازی فراهم می شود، بنابراین تقویت روحیه ایثار و کمک به دیگران از مزایای دوره سربازی است.

وی ادامه داد: در سیل، زلزله و حوادث دیگر نقش سربازان نقش کلیدی و تاثیرگذار بوده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی همکاری خوبی بین دولت و نیروهای مسلح برقرار شده و قرار شده است هر فردی که به سربازی می آید یک مهارت را فرا بگیرید و بعد از سربازی هم تسهیلات خوبی را از سوی دولت بگیرند.

سردار مهری گفت: برای مشمولان غیر غایب که تصمیم دارند برای اربعین به عراق مسافرت کنند، سازمان وظیفه عمومی تسهیلات خروج از کشور را در نظر گرفته است. تمامی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب که قصد سفر به عتبات را دارند، می توانند بدون سپرده یا وثیقه از کشور خارج شوند و در راهپیمایی اربعین شرکت کنند، حتی افرادی که برگه اعزام گرفتند می توانند به پلیس +۱۰ رفته، مجوز بگیرند و به مراسم اربعین بروند.

تکمیل می شود…

منبع: خبرگزاری مهر
پایان/ همسونیوز

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا