اخبار سربازی و نظام وظیفه

سردار سپهر: طرح غلط کنترل جمعیت باعث کاهش سرباز شد


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمد حسین سپهر در ️سی و ششمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: در شرایط فعلی یکی از مهمترین مسائل و دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی مسائل اقتصادی و معیشتی و مهمترین آن اشتغال جوانان است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اشتغال بیش از 10 سال به عنوان مسئله اصلی کشور ما است، افزود: نیروهای مسلح هیچ وظیفه ذاتی برای مهارت، اشتغال، سازندگی، محرومیت‌زدایی و موضوعاتی از این دست ندارد اما فرمانده معظم کل قوا که حکم یک پدر دلسوز و یک مربی را دارند و مسئولی هستند که همه ابعاد کشور را رصد می‌کند، فرمان دادند که از ظرفیت نیروهای مسلح برای کمک به دولت و دستگاه‌ها در همه عرصه‌ها استفاده شود.

وی بیان کرد: ما در نیروهای مسلح حدود 30 تا 40 درصد کمبود سرباز داریم، بار این کمبود را نیروی کادر و سربازان موجود تحمل می‌کنند،  ما در توسعه مناطق دفاعی و امنیتی هرروز توفیقات بزرگی را خلق می‌کنیم که سرمایه آن نیروی انسانی است که بخش عمده آن را سرباز تأمین می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مسئله امروز ما اشتغال و ازدواج و افزایش موالید است و دلیل کاهش سرباز کاهش موالید به دلیل طرح غلط کنترل جمعیت است و باید جبران شود علیرغم همه مشکلات ما پذیرفته‌ایم که در زمینه اشتغال به کمک دولت و مردم بیاییم.

سپهر ادامه داد: از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم که پای کار بیایند و در برنامه سال 1401 در برنامه پنج ساله هفتم که در حال نوشته شدن است قانون را  به کمک هم تنظیم کنیم و مهارت‌آموزی و تسهیل‌گری اشتغال که یک تحول در سربازی است را به عنوان قانون به قانون خدمت وظیفه عمومی اضافه کنیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد:  قله کار ما کیفیت‌بخشی به آموزشها و آموزش واقعی است تا نهضت کارآموزی و مهارت‌آموزی و اشتغال پذیری را در کشور جلو ببریم.

وی افزود: امروز مهمترین مسئله ما ایجاد نشاط در جامعه است و این مهم جز با فراهم کردن اشتغال امکان ندارد و ما  می‌خواهیم از ظرفیت سربازان نخبه برای کارآفرینی در کشور استفاده کنیم. ما سربازانی داریم که قبل از سربازی کارآفرین بوده‌اند اما امروز کارآفرین‌تر هستند.

این مقام مسئول متذکر شد: ان‌شاءالله جریان مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان و سربازان را به یک گفتمان ملی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا