اخبار سربازی و نظام وظیفه

سردار سپهر: طرح غلط کنترل جمعیت باعث کاهش سرباز شد


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمد حسین سپهر در ️سی و ششمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: در شرایط فعلی یکی از مهمترین مسائل و دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی مسائل اقتصادی و معیشتی و مهمترین آن اشتغال جوانان است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اشتغال بیش از 10 سال به عنوان مسئله اصلی کشور ما است، افزود: نیروهای مسلح هیچ وظیفه ذاتی برای مهارت، اشتغال، سازندگی، محرومیت‌زدایی و موضوعاتی از این دست ندارد اما فرمانده معظم کل قوا که حکم یک پدر دلسوز و یک مربی را دارند و مسئولی هستند که همه ابعاد کشور را رصد می‌کند، فرمان دادند که از ظرفیت نیروهای مسلح برای کمک به دولت و دستگاه‌ها در همه عرصه‌ها استفاده شود.

وی بیان کرد: ما در نیروهای مسلح حدود 30 تا 40 درصد کمبود سرباز داریم، بار این کمبود را نیروی کادر و سربازان موجود تحمل می‌کنند،  ما در توسعه مناطق دفاعی و امنیتی هرروز توفیقات بزرگی را خلق می‌کنیم که سرمایه آن نیروی انسانی است که بخش عمده آن را سرباز تأمین می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مسئله امروز ما اشتغال و ازدواج و افزایش موالید است و دلیل کاهش سرباز کاهش موالید به دلیل طرح غلط کنترل جمعیت است و باید جبران شود علیرغم همه مشکلات ما پذیرفته‌ایم که در زمینه اشتغال به کمک دولت و مردم بیاییم.

سپهر ادامه داد: از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم که پای کار بیایند و در برنامه سال 1401 در برنامه پنج ساله هفتم که در حال نوشته شدن است قانون را  به کمک هم تنظیم کنیم و مهارت‌آموزی و تسهیل‌گری اشتغال که یک تحول در سربازی است را به عنوان قانون به قانون خدمت وظیفه عمومی اضافه کنیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد:  قله کار ما کیفیت‌بخشی به آموزشها و آموزش واقعی است تا نهضت کارآموزی و مهارت‌آموزی و اشتغال پذیری را در کشور جلو ببریم.

وی افزود: امروز مهمترین مسئله ما ایجاد نشاط در جامعه است و این مهم جز با فراهم کردن اشتغال امکان ندارد و ما  می‌خواهیم از ظرفیت سربازان نخبه برای کارآفرینی در کشور استفاده کنیم. ما سربازانی داریم که قبل از سربازی کارآفرین بوده‌اند اما امروز کارآفرین‌تر هستند.

این مقام مسئول متذکر شد: ان‌شاءالله جریان مهارت‌آموزی و اشتغال جوانان و سربازان را به یک گفتمان ملی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا