ایران وب سازان
بین الملل

سردبیر رای الیوم: تهدیدهای آمریکا علیه ایران نشانه ضعف است نه نقطه قوت

به گزارش خبرگزاری همسونیوز, روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در سرمقاله خود با عنوان «اعتراف زودهنگام آمریکا به شکست»، سخنان ضد ایرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل را اعتراف زودهنگام آمریکا به ناکامی در برابر نفوذ بالای ایران در منطقه توصیف کرد.

در این یادداشت آمده است: جنگ ایران و آمریکا به طور چشمگیری در حال انتقال به عرصه عراق است و دولت آمریکا با همتای ایرانی خود به گونه‌ای برخورد می‌کند که گویی ایران، حاکم واقعی عراق باشد.

«عبدالباری عطوان»، سردبیر رای الیوم و نویسنده این یادداشت آورده است: چیزی که ما را به این نتیجه می‌رساند هشدار رسمی کاخ سفید است که دولت ایران را مسئول هرگونه حمله‌ای از سوی شبه نظامیان تحت حمایت تهران علیه اتباع یا منافع ایالات متحده در عراق می‌داند.

رای الیوم در ادامه به اظهارات  رئیس جمهور ایالات متحده و اتهام او به دخالت ایران در اقدامات اخیر علیه سفارت یا کنسولگری آمریکا در عراق اشاره کرد و نوشت که بیانیه کاخ سفید در متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به کنسولگری آمریکا در بصره بسیار سطحی است، چون خود کنسولگری ایران در همین شهر هم از سوی معترضانی که شعارهای ضد ایرانی سر می‌دادند به آتش کشیده شد و دفاتر  و ساختمان‌های احزاب حامی ایران هم مورد حمله قرار گرفت و حتی برخی در داخل عراق آمریکا و عربستان را پشت این حملات دانستند.

عطوان اظهار داشت: واقعیتی که به سختی می‌توان از آن گذشت یا انکارش کرد این است که آمریکایی که تاکنون بیش از دو تریلیون دلار در جنگ خود در عراق از دست داد و با شکست از آن خارج شد در مرحله پسا خروج از عراق هم به نفع طرفداران ایران متحمل باخت شد و شانس نامزد اصلی او برای تشکیل دولت آتی عراق بسیار سریع کاهش یافت در مقایسه با گروه سیاسی که متحدان ایران  را شامل می‌شود.

رای الیوم تاکید کرد: حمله شدید نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران و تهدید آن به تشدید محاصره بخصوص با ممانعت از صادرات نفت ایران در نوامبر آینده و تکمیل حلقه‌های تحریم این کشور ، چیزی از واقعیت موجود را عوض نمی‌کند و منظور از این واقعیت گسترش نفوذ سیاسی و نظامی ایران در منطقه خاورمیانه در مقابل افول نفوذ آمریکاست.

این روزنامه آورده است: آمریکا ایران را در عراق و سوریه تهدید می‌کند و آن را از هر حمله ای به اتباع خود در عراق و فلسطین اشغالی برحذر می‌دارد، این تهدیدها نقطه ضعف آمریکا و نه نقطه قوت آن است و در هرحال موضوع تازه ای نیست، چیزی که هیلی و ترامپ درک نمی‌کنند این است که شش هزار نظامی آمریکایی در عراق و دو هزار نفر دیگر هم در سوریه هستند که گروگان نیروهای ایرانی و دیگر گروه‌های عراقی متحد تهران شمرده می‌شوند.

عطوان در پایان آورده است: آمریکا در عراق شکست خورد و بزودی نتایج جنگ‌هایش در سوریه، لیبی، یمن و افغانستان هم چیزی جز باخت نخواهد بود آن هم به دلیل خود بزگ بینی، سیاست‌های احمقانه نژادپرستانه آن و تهدیدهایی که گهگاه برای عقده گشایی از ناکامی‌های خود به زبان می‌راند.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا