ایران وب سازان
گزارش

سیستان و بلوچستان با وجود محرومیت ریشه دار از ایران دفاع خواهد كرد/هر كه را مهر وطن در دل نباشد كافر است

به گزارش همسو نیوز،صبح امروز پنج شنبه بیست و دوم آذرماه،گرگیج نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورای عالی استانها،با قرائت بیانیه ای در صحن علنی دوازدهمین اجلاس شورای عالی استانها،ضمن محکومیت حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان گفت: اگر در طول تاریخ نسبت به جاهای دیگر از کشور محرومیت ها و عقب ماندگی ها محسوس و ملموس تر و در زیر ساخت ها و سایر شاخص های زندگی در پائین ترین نقطه و در قعر جدول قرار داریم ولی هرگز به بهانه عدم توسعه یافتگی اجازه نمی دهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

 

متن بیانیه به  این شرح است:

باسم رب شهداء و صدیقین

زمزمه امروز من نام شهید است که مشق شب فرزندان وطنم در ۱۵ آذر ۹۷ از روی آن نوشته شد. شهید؛ یعنی حضور در برابر شاهد، درسی که از کربلای حسین و در بدر و حنین از سرزمین پیغمبر تا فلات و فرات های ایران و ساحل نیلگون چابهار راه درازی نبود. مسیری است کوتاه و مکتبی به نام عشق و صیانت از وطن قطره های سرخی از خون خدا.. با خون خفتند و رنج را از ما بردند سردار و محافظ وطن، داریوش رنجبر.. آن فرزند فارس که جوی خونش راه افتاد و به برکت آن سلامش به درختان خوش قامت بلوچستان رسید تا در سایه سارش ما با خواب خوش بیاساییم  و رفیقش که خوش درخشید و جانش را بذل کرد و به اصالتش همه بالیدند که فرزند بلوچ در دفاع از وطن، با ایثار جانش حق تقدم در شهادت را پذیرفت. آن فرزند بلوچستان ناصر دُرزاده که سربازی بود و خدا سردارش کرد. خداوند هر دو شهید بزرگوار را با انبیا و صلحا محشور و برای بازماندگانشگان صبر و استقامت و برای مجروحان آن حادثه شفای عاجل از خداوند قادر مسالت می نماییم

آری دست های پلید و فکرهای مسخ شده ایی که رانده و مانده شده از وطن خویش و جیره خوار مزدوران زمانند و آرامش و امنیت بلوچستان را چون خار چشم خویش می دانند دست به چنین اعمال ننگینی می زنند و افسوس که منفورترین تفکرهای بشری برای رسیدن به مقاصد خویش را در ریختن خون هم­نوع خود و سلب حیات و زندگی دانسته و هزاران نفرت به این تفکر شوم که رنگ و بوی وطن پرستی و مذهبی به آن می دهند و خود را گروه انصار الفرقان ملقب کردند که همگان می­دانند آنان دست پرورده شیاطین و ضد مکتب بشری و دشمنان قسم خورده اسلام و کینه توزان ایران اسلامی اند که در انجماد فکری به سر می برند. زیرا مکتب مردم این دیار مشقی است که شهادت کلید واژه آن است و شهید را مقامی بس والا۔ عشق به وطن و وطن دوستی و تعلق به سرزمین آبا و اجدادی به عنوان یک باور معنوی ریشه در تاریخ مردم سیستان و بلوچستان دارد و همگان معترف به این ارزش اسلامی و میهنی:

هر که را مهر وطن در دل نباشد کافر است    معنی حب الوطن فرموده پیغمبر است

و این ارزش یک رکن اساسی در حیات طیبه و اموری فطری است و نمی شود با فتنه و تروریسم بین مردم و نظام شکاف ایجاد کرد. حادثه تروریسمی ۱۵ آذر در مقر فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار دل هر دردمندی را به درد آورد و قطعا صلابت مردم استان سیستان و بلوچستان در مقابل توطئه های دشمن مستحکم تر و نفر نشان از دشمن مشترک بیشتر و عقد اخوتشان بدون تزلزل خواهد ماند.

همه می دانیم این گروه فریب خورده نه تنها بویی از مودت نبرده اند بلکه منفورترین چهره های بشری در جامعه ها هستند و هرگز از حربه های ننگین آنان غافل نبوده ایم در شبکه های خارجی افراد وابسته به این گروه که در مرزهای خارج از ایران اند خود را حامی مردم منطقه می دانند و به نام اسلام، تروریسم را «جهاد» لقب می دهند… اسلام که معنایش صلح و سلامتی و مودت است به کشتار و قتل افراد بی گناه و کودک و مادران بار….

آنانی که دارای این تفکرند در مکتب اسلام و دین هدی بزرگترین دشمنان بشر از صدر اسلام تا اکنون بوده و هستند. از ورود بدون فوت وقت دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و دستگاه قضا و و همراهی مردم منطقه در شناسایی عاملیتن این حادثه و سایر نهادها قدر دانی می نماییم. بر دولت های اسلامی و کشورهای همسایه مان واجب است که ریشه این گروه ها را از مرزهای کشور خود بخشکانند و همانند ملت و دولت ایران همصدا لانه های خباثتشان را محو تا مردم با طمانینه خاطر و جهانی امن و با صلح و صفا و در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند ما تجربه های تلخ را به سادگی فراموش نمی کنیم و از زمانی که در این دیار سکنی گزیدیم با استقامت و شجاعت و ید واحد هرگونه تفکر مستعمری را در طول تاریخ از بزگترین امپراطوری ها و حکومت های غاصب و اجانب را خنثی کردیم و از وجب به وجب میهنمان دفاع نمودیم. بیگانگان نه به مرزهای آبی ما تسلط داشتند و نه به مرزهای خاکی! اگر در طول تاریخ نسبت به جاهای دیگر از کشور محرومیت ها و عقب ماندگی ها محسوس و ملموس تر و در زیر ساخت ها و سایر شاخص های زندگی در پائین ترین نقطه و در قعر جدول قرار داریم ولی هرگز به بهانه عدم توسعه یافتگی اجازه نمی دهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند خودمان در چارچوب قانون و به صورت رسمی مطالبه گری نموده و ایمان داریم که دولتمردان غیور جمهوری اسلامی ایران یاران صدیقی برای رفع محرومیت ها و کاستی های موجود خواهند شد. اینجانب به عنوان نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در پارلمان محلی از همه دستگاه های ذی مدخل می خواهم با قاطعیت ورود پیدا کرده و پس از شناسایی عاملین این حادثه و شبکه های ایجاد شده آنان در مرزهای خارج از کشور با دیپلماسی مقتدرانه شاهد از بین بردن گروه های محارب باشیم.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا