تهران

شهردار تهران جانشین وزارت کشور در ستاد بحران تهران انتخاب شدبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ، احمد وحیدی با حضور در سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران در جریان آخرین وضعیت آمادگی‌ها در مواجهه با بلایای طبیعی در کلان شهر تهران قرار گرفت.

وی در این خصوص گفت: امروز جلسه طولانی با دست‌اندرکاران ستاد بحران در تهران داشتیم و به عنوان اولین مصوبه، ی تهران به عنوان جانشین وزارت کشور در ستاد بحران تهران انتخاب شد.

در ادامه گفت: محور دوم بحث، برنامه جامع مدیریت تهران و وه‌های فعال در این عرصه بود و قرار شد ضمن بازنگری در برنامه‌ها، کارگروه‌ها با قدرت فعالیت‌شان را با هدف ارتقای آمادگی در مقابله با بحران‌های طبیعی ادامه د.

وحیدی همچنین گفت: در این نشست سلسله طرح‌های لازم در حوزه پیش‌نشانگری، پیش‌بینی، پیشگیری و آمادگی پاسخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برنامه هرکدام از این طرح از سوی کارگروه‌ها آماده شود.

نحوه کمک‌گیری از سایر استان‌ها برای شرایط اضطراری و بحران‌های طبیعی در استان تهران از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود و در این خصوص وزیر کشور خاطر نشان کرد: با هدف ارتقای آمادگی ماهای لازم از سوی استان‌های مجاور در استان تهران انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: مانورهای سالانه در حوزه‌های بخشی و منطقه‌ای و در نهایت مانور در قالب یک روز در سال در سطح شهر تهران از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تأکید بر ضرورت ارتقای آموزش و عمومی در موقع بحران‌های طبیعی، خاطرنشان کرد: آموزش و آگاهی‌های لازم برای آمادگی مردم عزیز کشورمان در مقابله با بحران‌های طبیعی مهم‌ترین مسئله است و باید در این خصوص جدی صورت گیرد.

وزیر کشور در پایان گفت: موضوع آمادگی شهر تهران در مقابله با زلزله و مسئله بسیار مهمی است و در این خصوص دستگاه‌ها فعال هستند و با برنامه‌ریزی‌ها و برگزاری مانورهای لازم، سطح آمادگی خوبی در شهر تهران برقرار خواهد شد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا