استان ها

شهرستان های جنوبی فارس الگوی وحدت اسلامی در کشور هستندبه گزارش خبرگزاری همسونیوز حسین حسین زاده ظهر پنجشنبه در مراسم هفتمین همایش تجلیل از مقام آوران کشوری، حافظان و نخبگان ی گراش، به نقش ویژه مجمع القرآن فاطمیون گراش در تقویت بین شیعه و سنی منطقه جنوب استان فارس اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های جنوب فارس الگویی در زمینه و نماد اتفاق نظر و وفاق در کشور هستند و این به واسطه فعالیت‌های امور قرآنی و نقش سازنده قرآن و وجود نخبگان و علما آگاه است.

وی مشارکت خیرین گراش را پشتوانه اصلی ترویج قرآنی در این شهرستان دانست و افزود: مجمع القران فاطمیون شهرستان گراش به واسطه حمایت و مشارکت خادمین و خیرین قرانی سرآمد تعالیم علوم قرآنی در استان فارس است.

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در شورای اسلامی ضمن ابراز ندی بیان داشت: امروز شاهد فعالیت‌های گسترده این مؤسسه قرآنی در مناطق دیگری از اقصی نقاط کشور هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد.

او توجه ویژه به ظرفیت‌های قرآنی در شهرستان‌های جنوبی فارس ضروری دانست و تصریح کرد: ظرفیت و قابلیت‌های زیادی در منطقه جنوب استان فارس داریم که باید به آن‌ها رسیدگی شود که یکی از این قابلیت‌ها وجود استعدادهای مطلوب قرآنی است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه گراش از شهرهای برتر کشور در زمینه فعالیت‌های قرآنی است، از اختصاص ۳۰۰ یون تومان اعتبار از محل بودجه‌های در اختیار نماینده به مجمع القران فاطمیون گراش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز در ه این آئین از ۲۸ مقام آور و حافظ و خادم قرآنی مجمع القرآن فاطمیون شهرستان گراش با اهدای جوایزی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم همچنین از ورثه حاجیه کبری حسین شیری که یک باب خانه نی به مساحت ۴۳۰ متر مربع و زیربنای ۶۰۰ متر مربع به ارزش شش میلیارد تومان جهت بهره‌برداری امور قرآنی مؤسسه مجمع القرآن فاطمیون گراش کرده‌اند، تقدیر شد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا