استان ها

ضرب الاجل ۲ماهه به نیروگاه های برق «ایسین»و «هنگام» صادر شدبه گزارش خبرگزاری مهر، استاندار هرمزگان و رئیس کل دادگستری استان به همراه دادستان بندرعباس و جمعی از مسئولین اجرایی از نیروگاه‌های برق ای سین بازدید کردند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه این بازدید، گفت: در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های اعلامی توسط ریاست قوه قضائیه در خصوص لزوم همکاری با دولت و همچنین با هدف تحقق شعار سال مبنی بر «مهار تورّم و رشد تولید» به همراه استاندار محترم و دادستان مرکز استان از نیروگاه برق ای سین بازدید داشتیم که در این بازدید مباحث مختلفی از جمله موارد مرتبط با مدیریت و نحوه مصرف و آینده نگری در خصوص تولید برق مورد بررسی قرار گرفت.

مجتبی قهرمانی تأکید کرد: در سال ۱۴۰۲، کمک به دولت در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف، از جمله موضوع مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی در زمان اوج مصرف انرژی به صورت جدی در دستور کار ستاد پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان قرار دارد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: با توجه به مشاهدات صورت گرفته در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی‌ای سین و توضیحات ارائه شده توسط مسئولین مربوطه، این نیروگاه در زمان کمبود گاز از گازوئیل استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سوخت مورد نیاز نیروگاه برق ای سین در دوره‌های متوالی توسط کامیون‌های حامل سوخت تأمین می‌شود، یادآور شد: بر اساس اعلام مسئولین، میزان مصرف سوخت گازوئیل نیروگاه سیکل ترکیبی‌ای سین در سال ۱۴۰۰ و در زمان کمبود گاز بیش از ۲۱۶ میلیون لیتر بوده که با هزینه‌ای بالغ بر ۷۷ میلیارد ریال حمل و در اختیار نیروگاه قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه افزود: این حجم از مصرف سوخت توسط نیروگاه برق ای سین در ۶ ماهه انتهای سال ۱۴۰۱ به بیش از ۲۳۴ میلیون لیتر رسیده و هزینه آن هم بالغ بر ۶۴ میلیون ریال بوده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه با صرف هزینه ۶ ماهه حمل سوخت به این نیروگاه، امکان اجرای پروژه احداث خط لوله تأمین سوخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی‌ای سین و هنگام فراهم می‌شود، گفت: با اختصاص این مبلغ، ضمن صرفه جویی در هزینه حمل و نقل می‌توان بیش از ۶۰ سال از این خط لوله استفاده نمود.

قهرمانی بیان داشت: با تأکید استاندار محترم هرمزگان و همچنین با توجه به توافق حاصله در محل و الزام طرفین، مقرر شد؛ با نظارت و پیگیری دادستان مرکز استان هرمزگان از باب حقوق عامه و همکاری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، حداکثر ظرف ۲ ماه، نیروگاه‌های سیکل ترکیبی‌ای سین و هنگام به خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی متصل شوند تا ضمن صرفه جویی در بیت المال از قاچاق سوخت و مفاسد دیگر نیز پیشگیری شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین تأکید کرد: در صورت عدم اجرای این طرح در مدت تعیین شده، دادستان مرکز استان هرمزگان علیه مدیران خاطی اعلام جرم خواهد کرد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا