;
تصویر بنر
استان ها

طرح تحویل امانی نهاده به دامداران عشایری دنبال شودبه گزارش خبرگزاری جواد ساداتی نژاد چهارشنبه شب در ابتدای ورود خود به شهرستان در خلال بازدید از طرح اسکان عشایر و شهرک احمدیه تصریح کرد: سازمان پشتیبانی امور دام کشور می‌تواند پس از تحویل امانی نهاده‌ها، دام‌های پرواری را خریداری یا اینکه نقدی مطالبات خود را وصول کند.

نماینده ویژه اظهار کرد: لازم می دانم سازمان امور عشایر کشور از هم اکنون پیگیری اجرای این مدل توزیع نهاده را در دنبال و نتایج کار را گزارش کند.

فعالیت ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور

رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور فعالیت دارند که در حوزه‌های مختلف مانند گیاهان دارویی، تولید و بسته بندی لبنیات، پشم ریسی و دیگر خانگی کار می‌کنند.

شاهپور علایی مقدم تصریح کرد: زنان نیمی از جامعه عشایری را تشکیل می‌دهند؛ تنوع دست بافته‌های عشایری خیلی بالا است ؛۴۰ درصد فرش صادراتی و ۳۵ درصد صنایع دستی را در اختیار دارند؛ اعتبارات کم بهره‌ای را برای صندوق خرد زنان در نظر گرفته‌ایم.

به گفته وی توسعه صندوق‌های خرد زنان عشایری در استان گذاری شده است؛ به هر زن عشایری ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌شود؛ ضمانت زنجیره‌ای نیز برای اخذ این پذیزفته می‌شود.

او به راه اندازی سامانه و فروشگاه اینترنتی “عشایر شاپ” به آدرس https://ashayershop.com برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات تولیدی عشایری نیز اشاره کرد.منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 12 =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا