ایران وب سازان
ارومیه

طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه نوروز در آذربایجان غربی اجرا می شود

کامیار داهیم در گفتگو با همسونیوز با بیان اینکه در این راستا ۴۰ اکیپ دامپزشکی مشارکت دارند افزود: در قالب این طرح ۴۰ اکیپ دامپزشکی جهت نظارت بر مراکز تولید و توزیع و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی از ۲۵ اسفندماه تا ۱۷ فروردین به مدت ۲۲ روز در استان آذربایجان غربی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: کنترل بهداشتی انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی در مراکز عرضه، رستوران‌ها و غذاخوری‌های فعال در ایام تعطیلات نوروزی از اهداف اجرای این طرح است.

داهیم خاطرنشان کرد: در این طرح با بکارگیری نزدیک به ۵۰ نفر ناظرین بهداشتی دامپزشکی در دو شیفت کاری در سطح استان استان آذربایجان غربی بر مراکز عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی، از کلیه شهروندان در خواست نمود از خرید گوشت مرغ یا قطعات ران و سینه فاقد بسته بندی، گوشت قرمز فاقد مهر دامپزشکی، گوشت از پیش چرخ شده، آلایش مرغ بدون بسته‌بندی و یا فرآورده‌های خام دامی دارای بسته‌بندی با برچسب مخدوش خودداری کرده و هنگام خرید موارد بسته‌بندی به تاریخ تولید، انقضا و کد بهداشتی دامپزشکی توجه کنند.

وی همچنین گفت: ستاد اجرایی نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی مستقر در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با شماره تماس ۲۷۷۸۷۰۱– ۰۴۴۳ و شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تماس ۳۲۴۲۶۸۴۸ -۰۴۴ از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ عصر آماده دریافت و ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا