استان ها

علت اصلی اسلام هراسی در غرب جاذبه اسلام و انقلاب اسلامی استبه گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن قدیری ابیانه بعد از ظهر چهارشنبه در همایش بین‌المللی گستره جغرافیایی اندیشه امام خمینی (ره) که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: امروز شاهد چند قطبی شدن جهان، فروپاشی آمریکا و تشکیل قطب بزرگ اسلامی به رهبریت ایران هستیم.

وی با بیان اینکه معتقدم ریشه این تحول در همان سیاست نه شرقی و غربی است که امام (ره) در عصر قدرت آمریکا و شوروی پایه گذاشت، افزود: تفکری که بدون شرق و غرب نمی‌توان کاری کرد در ذهن گروهک‌های مختلف داخل ایران همچون مجاهدین و …بود و از نظر آنها استقلال جمهوری اسلامی از شرق و غرب یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می‌شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه خیلی‌ها از جمله مبارزان سیاسی پیش از انقلاب باور نمی‌کردند که انقلاب اسلامی بتواند در برابر نظام‌های سلطه به ایستد، تاکید کرد: امروز تفکر انقلاب اسلامی و نه شرقی و نه غربی اوج گرفته و اثر خود را برجای گذاشته است.

وی با بیان اینکه غرب به افکار انقلاب ما احتیاج دارد، اضافه کرد: بدون شک اگر بتوانیم افکار انقلاب و امام (ره) را مطرح کنیم حتماً قدرت و جاذبه زیادی خواهد داشت.

قدیری ابیانه با بیان اینکه بسیاری از افراد در غرب از وضع موجود اجتماعی و فرهنگی خود ناراضی هستند اما گرفتار این فرهنگ شده‌اند، تصریح کرد: علت اسلام هراسی در غرب همین قدرت جاذبه اسلام و انقلاب اسلامی است و اگر این جاذبه نبود نیازی به تحریف و اسلام هراسی نبود.

وی در پایان با بیان اینکه در غرب صهیونیست‌ها توانسته‌اند بر رسانه‌ها حاکم شوند و رسانه‌های بزرگ دنیا دست اسرائیلی‌ها است، یادآور شد: اگر بتوانیم حقایق اسلام را مطرح کنیم راه برای بسیاری از روشنگری‌ها فراهم می‌شود.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا