اخبار سربازی و نظام وظیفه

فراخوان جذب امریه سربازی از بین فارغ التحصیلان پزشکی و پیراپزشکی

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در نظر دارد در راستای انجام فعالیت های نوآورانه، محرومیت زدایی، توانمندسازی مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال زایی و خدمات پزشکی در چهارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، از بین فارغ التحصیلان و یا دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی در مقطع دکتری (پزشک) و سایر گروه های پزشکی و پیراپزشکی اقدام به جذب امریه سربازی کند.

متقاضیان باید فارغ التحصیل و یا دانشجوی در شرف فارغ التحصیلی دانشگاه های برتر کشور باشند.

اولویت انتخاب از واجدین شرایط زیر خواهد بود:

۱) متاهل، ۲) معاف از رزم، ۳) از خانواده تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امام خمینی، ۴) متقاضی خدمت در مناطق محروم ضریب ۵ و بالاتر، ۵) دارای حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در پایگاه مقاومت بسیج، ۶) جزو نخبگان/ استعدادهای برتر/ حافظان قرآن/ قاریان برتر، ۷) فرزند برادر شهید، جانباز، جاویدالاثر و یا رزمنده با حداقل شش ماه سابقه جبهه.

فرآیند جذب با مصاحبه تخصصی در کمیته امریه ستاد اجرایی شروع شده و در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی، صلاحیت های عمومی متقاضی نیز مورد گزینش قرار می گیرد.

کارکنان وظیفه نباید از بستگان سببی و نسبی شاغل در مجموعه ستاد اجرایی و واحدهای تابعه باشند.

درخواست افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا گرفتن معافیت در طول دوره سربازی را دارند، مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

طول دوره امریه ۲۴ ماه کامل است و متقاضیانی که در گذشته بخشی از سربازی خود را طی کرده اند، دارای کسری هستند و یا در آینده قصد اقدام برای کسری خدمت دارند جذب نمی شوند.

با توجه به سیاست کلی مبنی بر جذب نیروهای امریه پس از خدمت متقاضی باید متعهد شود که پس از طی دوره سربازی در صورت نیاز و رضایت واحد مربوطه به مدت سه سال به همکاری در قالب یک قرارداد کاری با حقوق و مزایای کارمندی ادامه دهد.

حقوق، مزایا و بیمه کارکنان وظیفه طبق ضوابط و شرایط ستاد کل نیروهای مسلح برای نیروهای امریه خواهد بود.

ستاد اجرایی هیچگونه تعهدی در خصوص اسکان نیروهای امریه در تهران و استان ها ندارد.

مدارک لازم شامل مدرک موقت و یا گواهی دفاع، اسکن صفحات اول و دوم شناسنامه و کارت ملی و رزومه است که متقاضیان باید به پست الکترونیک [email protected] ارسال کنند.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا