ایران وب سازان
ورزشی

فرزاد آشوبی: پرسپولیس شانس زیادی برای صعود دارد/ استقلال بی‌محابا حمله کند باز هم شکست می‌خورد

به گزارش خبرگزاری همسونیوز,در مورد دیدار پرسپولیس و الدحیل  که عصر روز دوشنبه در ورزشگاه‌ آزادی برگزار خواهد شد اظهار داشت: فکر می‌کنم پرسپولیس در این بازی محتاط و عاقلانه بازی کند تا اینکه بخواهد رو به بازی احساسی آورده و از اهمان دقایق ابتدایی دنبال به گل رسیدن باشد. اگر قرار باشد پرسپولیس را تحت فشار قرار دهیم قطعا فشار روحی به بازیکنان این تیم وارد خواهد شد. چیزی که پرسپولیس در حال حاضر بیش از هر مسئله دیگری به آن نیاز دارد آرامش روحی و روانی است تا بتوانند با یک بازی منطقی و دور از احساس به نتیجه لازم دست پیدا کنند.

برانکو مجبور است تغییر تاکتیک دهد
بازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال با بیان اینکه برانکو در غیاب سیامک نعمتی که محروم است، مجبور است تغییر تاکتیک دهد، یادآور شد: در روز‌هایی که پرسپولیس با کمبود بازیکن مواجه است مسلما غیبت بازیکن آماده‌ای چون نعمتی اصلا اتفاق خوبی برای برانکو و تیمش نیست. طبیعی است در این شرایط برانکو مجبور است تغییراتی را در تفکرات تاکتیکی خود بوجود بیاورد. در این شرایط نیمکت پرسپولیس هم تضعیف خواهد شد و این کار پرسپولیس را سخت‌تر از قبل می‌کند.

شانس زیادی برای پرسپولیس قائلم
آشوبی در واکنش به این سوال که چقدر شانس برای پرسپولیس برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا قائل است، عنوان کرد: به اعتقاد من کسب نتیجه یک بر صفر در 90 دقیقه برای پرسپولیس چندان دور از دسترس نیست. حتی این تیم توانایی بردن با اختلاف دو گل در 90 دقیقه هم دارد. پرسپولیس باید با بازی منطقی اول سعی کند با زدن یک گل بازی را در مجموع به تساوی بکشاند و در ادامه با کنترل بازی بتواند گل دیگری را حتی در وقت‌های اضافه به الدحیل بزند. من شانس خیلی زیادی برای پرسپولیس برای عبور از این مرحله قائلم.

الدحیل تحت تاثیر حضور هواداران قرار نخواهد گرفت
وی درباره اینکه برخی اعتقاد دارند عرب‌ها از بازی در ورزشگاه آزادی ترس دارند، تصریح کرد: عده‌ای دوست ندارند تفکرات قدیمی خود را دور بریزند. این مسئله شاید در سال‌های گذشته قابل درک بود اما در فوتبال امروز دنیا بازی خانگی اهمیت چندانی ندارد و مسائل خیلی مهمتری در پیروزی یک تیم نقش دارد. الدحیل هم یک تیم حرفه‌ای است که در ورزشگاه آزادی جو زده نخواهد شد. با احترام به نظر کارشناسان اعتقاد من این است که پرسپولیس در بازی روز دوشنبه بیش از هر چیز نیاز به آرامش روحی و روانی دارد تا بتواند بازی فکورانه و با تمرکز بالایی ارائه دهد. البته که حضور پرشور هواداران پرسپولیس در ورزشگاه‌ آزادی انرژی مثبتی به بازیکنان پرسپولیس ترزیق و هیجان و جذابیت بازی را نیز دو چندان خواهد کرد.

استقلال چوب بازی احساسی خود را خورد
آشوبی با اشاره به بازی فردا شب السد و استقلال گفت: در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. استقلال در بازی رفت بیشتر چوب اشتباهات خود را خورد تا اینکه تحت تاثیر قدرت حریف قرار بگیرد. استقلال در آزادی برای اینکه کار حریف خود را تمام کند رو به بازی احساسی آورد و السد هم نهایت استفاده را از ضد حملات خود برد. هر چند تیم شفر خوش‌شانس بود که در بازی رفت گل‌های  بیشتری دریافت نکرد. فاصله استقلال با حریفش آنقدر نیست که نتواند شکست 3 بر یک بازی رفت را جبران کند و خیلی مهم است این تیم چطور بازی را شروع کند و به پایان برساند.

استقلال نباید در قطر بی‌محابا حمله کند
بازیکن پیشین سرخابی‌ها خاطرنشان کرد: استقلال در بازی برگشت نباید فضاهای زیادی را در اختیار بازیکنان خطرناک السد بگذارد و سعی کند با کنترل حریف روی ضد حملات به دروازه السد برسد. اینکه استقلال بخواهد در قطر بی‌محابا برای زدن گل حمله کند ممکن است نتیجه بازی رفت دوباره تکرار شود. آرزوی قلبی من این است که دو نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی با هم روبه‌رو شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا