ایران وب سازان
خبر ویژه

فروش ۲۵۰ میلیون تومان بن خرید در نمایشگاه کتاب گیلان


حسین ابراهیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان، اظهار کرد: پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان ماه امسال فعالیت خود را در محل دائمی نمایشگاه‌های استان آغاز و تا یکم آذرماه ادامه دارد.

وی به شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و عرضه ۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۳۴ ناشر گیلانی هستند و کتاب‌ها با ۳۰ درصد تخفیف به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد گیلان با بیان اینکه تلاش شده تا این دوره از نمایشگاه هم از نظر تعداد ناشران و کتاب‌های عرضه شده و هم خدمات ارائه شده کیفیت بهتری نسبت به دوره‌ها گذشته داشته باشد، گفت: خوشبختانه براساس گزارشات دریافتی، بازدیدکنندگان از کیفیت و خدمات ارائه شده در حوزه کتاب‌های آموزشی، ادبی و رمان رضایت دارند.

ابراهیمیان با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز بکار نمایشگاه تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان بن خرید کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان به فروش رسیده است، افزود: میزان فروش بن‌های خرید کتاب با مجموع فروش کتاب در نمایشگاه که از سوی ناشران و کتابفروشی‌های حاضر در نمایشگاه فروخته می شود متفاوت است.

به گفته این مسئول فروش این میزان بن خرید کتاب طی سه روز گذشته مطلوب بوده و نشان دهنده استقبال خوب علاقه‌مندان به حوزه کتاب است.

وی در ادامه با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان از پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان، تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به تعطیلی مدارس و تعطیلات پایان هفته شاهد افزایش استقبال از سوی شهروندان به ویژه خانواده‌ها باشیم.

ابراهیمیان همچنین به برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان نیز اشاره و بیان کرد: برگزاری نشست‌های شعرخوانی، همایش «عصر شعر کوچه شهید» به همت کانون ادبی قلم، نشست تحلیلی و بررسی «نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب»، نشست تخصصی با موضوع ارتباط نشر دانشگاهی با صنعت چاپ، نمایشنامه‌خوانی با محوریت جوانان، کارگاه واسپاری نشریات و کتاب و نشست تأثیر خانواده در افزایش فرهنگ کتابخوانی، تصویرگری دیجیتال، طرح اهدای دانایی با محوریت اهدای کتاب به مناطق محروم و نقد و بررسی کتاب از جمله برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند بن‌های خرید کتاب را در کتابفروشی استان در قالب طرح «همراه» استفاده کنند، افزود: ۱۶ کتابفروشی در استان گیلان در این طرح مشارکت می کنند و علاقه می توانند تا دو هفته پس از پایان نمایشگاه نیز از بن‌های خود برای خرید کتاب در این کتابفروشی‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد گیلان ادامه داد: کتابفروشی‌ طاعتی، صفری، مهران، مژده، میلاد، پاتوق کتاب، رستگار، دیبا، کتاب‌شهر ایران، شهر کتاب، فرازمند، سیدهانی، آسمان، بدر، وارسته و باز باران در شهر رشت در این طرح مشارکت می کنند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا