تصویر بنر
استان ها

فعالیت دانشگاه ها به سرعت آغاز شودبه گزارش خبرگزاری همسونیوز بهرام عین‌الهی عصر پنجشنبه در جلسه قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا استان در محل مرکز همایش‌های بین المللی روزبه زنجان، زنجان را شهر عاشقان اعلام کرد و گفت: این استان شهر عاشقان امام حسین (ع) و اهل بیت است و مردم این استان به عاشق شدن مشهور هستند و آئین هشتم محرم زبانزد محافل دینی در جهان است.

وی اظهار کرد: زنجانی‌ها در ایامی که کشور با کرونا درگیر است و پنجه نرم می‌کنند با رعایت پروتکل‌های ابلاغی نشان دادند که همراه مسئولان بوده و بسیار وظیفه‌شناس هستند.

بیمار یابی در استان زنجان را توسط در استان را بسیار خوب اعلام کرد و ابراز داشت: هر کاری در کشور توسط مردم حمایت شود موفق می‌شود و مردم هم در همراهی کادر همکاری بسیار خوبی داشتند.

عین اللهی با بیان اینکه عمده امکانات و تجهیزات دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار کرونا بوده است، ابراز داشت: کرونا همانند زلزله بدن را تکان می‌دهد و تبعات و عوارض آن بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه طی هفته‌های آینده تعداد بیماران کاهش می‌یابد، گفت: تا موج بعدی ۶ تا هشت هفته فاصله است که این ایام زمان طلایی برای واکسیناسیون است و پس از آن هوشمند بوده و باید محدودیت‌ها برطرف شود و افراد واکسینه شده به زندگی عادی خود بازگردند که همان قرنطینه هوشمند می‌باشد.

وزیر به رکورد خوب تزریق واکسن کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: رکورد واکسیناسیون کشور به یک میلیون و ۱۰۰ هزار دز در روز گذشته رسیده است.

عین للهی با بیان اینکه اولویت اول کرونا دولت مهار کرونا است، گفت: جلوگیری از مرگ و میرهای کرونا در این دولت اولویت است و دخایر واکسن صفر بود ولی امروز به اندازه کافی واکسن در کشور موجود است و هر هفته شاهد ورود محموله‌های جدید واکسن کرونا به کشور هستیم که همین امر روند واکسیناسیون را تسریع می‌کند.

وی گفت: امروز ۹۵ درصد از کادر درمان در سطح کشور واکسینه شدند و به تبع مرگ و میر این قشر زحمتکش هم کاهش یافته است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: استقبال خوبی از واکسیناسیون در استان‌ها وجود دارد و با توجه آمار استان زنجان در خصوص تزریق واکسن خوب عمل کرده است.

عین اللهی به بازگشایی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: دچار آسیب‌های فراوانی شده و آموزش فضای مجازی جایگزین خوبی برای آموزش نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید به سرعت دانشگاه‌ها آغاز به کار کنند و به طور قطع بازگشایی می‌شوند، گفت: اساتید واکسینه شده‌اند و واکسیناسیون دانشجوها هم آغاز شده است و ‌ها دانشجویان و به خصوص خانواده کادر درمان هم باید واکسینه شوند.

عین‌اللهی با بیان اینکه اصراری بر از مهرماه نیست، افزود: باید خانواده دانش آموزان هم واکسینه شوند.

وی با بیان اینکه امروز در یک پیچ تاریخی شاهد مرگ روزانه ۶۰۰ ایرانی قرار داریم، گفت: باید برای خروج از این وضعیت تلاش‌هایمان را بیشتر کنیم.

وزیر بهداشت دانشکده سازی استان زنجان را در کشور بی نظیر اعلام کرد و افزود: این استان در کنترل ویروس کرونا هم موفق عمل کرد و در کشور جایگاه خوبی دارد.منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا