ایران وب سازان
ارومیه

فعالیت ۱۴ شرکت حمل ‌ونقل بانوان در شهر ارومیه

به گزارش همسو نیوز، فخرالدین معصوم زاده با اشاره به چگونگی فعالیت تاکسی مخصوص بانوان در شهر ارومیه، اظهار کرد:  با آمدن تاکسی‌های اینترنتی تاکسی‌های بی‌سیم از مد افتاده‌اند و اصلاً تاکسی بی‌سیم بانوان در ارومیه وجود ندارد ولی در سطح شهر ارومیه 14 مرکز شرکت حمل ‌ونقل بانوان وجود دارد که در هرکدام از مراکز حداقل 10 دستگاه استفاده می‌شود و البته تعداد اندکی پلاک قرمز وجود دارد و مابقی پلاک سفید هستند.

وی افزود:  تمامی رانندگان که دارای کارت سلامت هستند باید بعد از 9 ماه دوباره به مراکز بهداشت مراجعه کنند و برای تمدید کارت سلامت خود اقدام کنند.

معاون نظارت سازمان حمل ‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه  گفت: ماشین‌هایی که برای سرویس در نظر گرفته‌شده‌اند مدل‌بالای 86 و فرسوده نیستند و در این میان 10 درصد افزایش حق رانندگان سرویس در نظر گرفته‌شده و مسیرهای 3 کیلومتر 90 هزار 5 کیلومتری 100 هزار و بالای پنج کیلومتر 110 هزار و برای اتوبوس هم 40 هزار ریال مصوب شده است و از چیزی که مصوب شده از طرف مدرسه سه درصد و 5 درصد سهم پیمانکار محسوب می‌شود و مابقی به راننده داده می‌شود.

وی افزود: رانندگان سرویس حق برداشت دانش‌آموز بیشتر از تعداد سرنشینان قانونی خودرو را ندارند و گشت حمل‌ونقل بار و مسافر برای نظارت و جلوگیری از تخلفات رانندگان مأمورینی از پلیس راهور و گشتهای راهور در این باره نظارت می‌کنند تا از تخلفات جلوگیری شود.

معصوم زاده گفت: به علت خصوصی بودن تاکسی‌ها و اتوبوس ها نمی‌توان برای کودکان استثنایی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفت ولی با همه‌ اینها شرایط تخفیفات ویژه سرویس‌دهی به کودکان استثنایی و کودکان مددجو ارائه می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا