اخبار سربازی و نظام وظیفه

فیلم درگیری نماینده مجلس با سرباز راهور را مأموران پلیس منتشر کردند؟


به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی حاجیان در گفت‌وگویی رادیویی درباره انتشار تصاویر سرقت و جرم در فضای مجازی، اظهار کرد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هرگونه نشر و انتشاری که منجر به حتک حرمت، تشویش اذهان عمومی یا القاء ناامنی شود، جرم است.

سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به این سؤال که آیا تصاویر منتشرشده در فضای مجازی از وقوع یک جرم، پلیس را برای کشف آن به صرافت می‌اندازد، گفت: اصلاً اینگونه نیست و تصاویر پخش شده خیلی به این معنا نیست که ما را به کشف جرم هدایت کند.

وی تصریح کرد: بعضاً در تصاویر پخش شده به طور مثال شاهدیم که یک خانم نخواسته تصویرش در فضای مجازی پخش شود که این کار غیراخلاقی و غیرقانونی بوده همچنین در قانون جرائم خاص رایانه‌ای این موضوع به صورت مشخص بیان و جرم‌انگاری شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: ما نیز از افرادی که اینگونه تصاویر را در فضای مجازی پخش می‌کنند و باعث القاء ناامنی می‌شوند، شاکی خواهیم شد و ضمن شناسایی، با آنها برخورد خواهیم کرد.

معاون اجتماعی پلیس در پاسخ به این سؤال که چرا تصویر برخورد نماینده مجلس با سرباز راهور در فضای مجازی پخش شد و اینکه گفته می‌شود این تصاویر ظاهراً توسط مأموران پلیس گرفته شده بود، عنوان کرد: هنوز مشخص نشده که این فیلم توسط چه کسی منتشر شده، جرم روی داده در آن صحنه، باعث شد که مردم مجری قانون را ببینند که قانون را به نحو احسن اجرا کرده یعنی این ضعفی برای مجری قانون نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا