ایران وب سازان
ارومیه

قاچاق احشام در مرزهای آذربایجان غربی به صفر رسید

سرپرست فرمانده مرزبانی آذربايجان‌‌غربی گفت: قاچاق احشام در دو ماهه گذشته در مرزهای آذربایجان‌غربی به صفر رسید.
به گزارش همسونیوز سرهنگ فردین پیری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال 400 هزار لیتر سوخت در مرزهای استان کشف شده که نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است اظهار کرد: میزان کشفیات احشام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  یک هزار و 421 درصد افزایش داشته که با کنترل های انجام شده میزان قاچاق احشام در دو ماهه گذشته در مرزهای آذربایجان‌غربی به صفر رسیده است.
وی بابیان اینکه قاچاق احشام تنها یک درصد می تواند در گرانی گوشت نقش داشته باشد و آیتم ها و مولفه های مختلفی در گرانی اخیر گوشت موثر بودند گفت: تفاوت قیمت گوشت در ایران و کشورهای همسایه از علل اصلی تمایل قاچاقچیان برای قاچاق دام از کشور است.
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی اظهار کرد: امسال میزان کشفیات 21 درصد کاهش یافته که نشان از کنترل مستمر و منظم از مرزهای استان است.
سرهنگ پیری از کاهش کشف 45 درصدی اجناس دخانی در استان خبر داد و افزود: در سالجاری شاهد افزایش کشف 71 درصدی کیف و کفش، کاهش 92 درصدی لوازم آرایشی و بهداشتی در مرزهای استان بودیم.
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در 11 ماهه امسال کشف مواد مخدر سنتی 11 درصد کاهش داشته است اظهار کرد: در این مدت تریاک 71 درصد افزایش، هروئین 42 درصد کاهش، حشیش یک هزار و 414 درصد افزایش، گراس 21 درصد کاهش، مرفین 48 درصد کاهش و شیشه 99 درصد کاهش کشف داشته و در مجموع شاهد کاهش 10 درصدی کشف مواد مخدر سنتی نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه امنیت نسبی است و نگهداری این امنیت بر عهده پلیس است گفت:  ‌ایران جزیره امن در منطقه محسوب می شود و مرزبانان به روزترین تجهیزات نظامی مجهزند.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا