اقتصادی

لزوم تامین بیش از ۱۴۰ همت اعتبار برای اجرای طرح های آب و خاک

لزوم تامین بیش از ۱۴۰ همت اعتبار برای اجرای طرح های آب و خاکبه گزارش خبرگزاری مهر، صفدر نیازی شهرکی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با تکالیف معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: مهم‌ترین وظایف حوزه آب و خاک اجرای سامانه‌های نوین آبیاری است. حدود ۱۵۰ هزار هکتار آبیاری زیر سطحی، ۷۰ هزار هکتار اجرای شبکه‌های آبی و زهکشی، ۹۰ هزار هکتار اجرای عملیات آب و خاک در عرصه تشکل‌ها، و در حدود ۳ هزار کیلومتر مرمت و احداث قنوات به صورت سالانه، بخشی از تکالیفی است که این برنامه به عهده ما گذاشته است.

وی با اشاره به الزامات اجرای طرح‌های آب و خاک گفت: کمترین این الزامات، تأمین منابع مالی مورد نیاز است زیرا برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۴۰ همت اعتبار در سال نیاز است تا بتوانیم به اهداف پیش بینی شده در این برنامه برسیم.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه منابعی که در حال حاضر در اختیار معاونت آب و خاک قرار گرفته، بسیار محدود است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه امسال به نام سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، با همکاری بهره‌برداران و تأمین تسهیلات، به افق مشخص شده در این برنامه نزدیک شویم.

این مسؤول دولتی گفت: بر اساس موافقت‌نامه‌های ملی، تنها در حدود ۴.۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار این بخش قرار می‌گیرد. حدود ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان نیز اعتبارات حوزه آب و خاک است که به استان‌ها تخصیص پیدا می‌کند، علاوه بر این پروژه‌های ملی نیز به عهده ما گذاشته می‌شود که بودجه آن از محل صندوق ذخیره ارزی تأمین می‌شود که این جدا از بحث وظایف برنامه هفتم توسعه است.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا