ورزشی

ماجرای دبیر و سوریان به کجا رسید/ آقای نایب‌رئیس ماندنی است؟به گزارش خبرنگار مهر، تقریباً نزدیک به هشت‌ماه پیش، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی از سمت خود استعفا کرد. دارنده هفت مدال طلای جهانی و المپیک کشتی فرنگی پس از انتخاب علیرضا دبیر به سمت ریاست فدراسیون کشتی، پست نایب‌رئیسی را در اختیار گرفت اما بعد از سه سال از سمت خود کنار رفت. اگرچه سوریان متن استعفای خود را تقدیم علیرضا دبیر کرد اما با مخالفت رئیس فدراسیون مواجه شد ولی او بر موضع خود اصرار کرد. سوریان دلیل استعفایش را به صورت شفاف مطرح نکرد و تنها در گفت‌وگویی اعلام کرد از هیچ‌کسی ناراحت نیست و به دلیل مشغله کاری از سمتش استعفا داده است.

دبیر در واکنش به استعفای سوریان، نامه استعفای او را پاره کرد ولی برخی شنیده‌ها حاکی از این بود که نایب‌رئیس پیشین فدراسیون از شیوه مدیریتی آقای رئیس رضایت نداشته و ترجیح داده در سکوت و به بهانه مشکلات شخصی از نایب‌رئیسی فدراسیون کنار برود. البته علیرضا دبیر از آن موقع تاکنون جانشینی برای سوریان معرفی نکرد تا نشان دهد همچنان به بازگشت او امیدوار است.

نکته جالب اینجاست که اگرچه سوریان از سمت خود استعفا داده اما در این هشت ماه تقریباً به بهانه‌های مختلفی در فدراسیون حضور داشته؛ از جلسه پژمان درستکار برای واکاوی شکست حسن یزدانی مقابل تیلور آمریکایی تا جلسه بررسی درگیری زارع و قاسم‌پور و اخراج کشتی‌گیر خاطی رد پای سوریان در جلسات دیده شد. او به تازگی در تمرین آزادکاران هم حاضر شده و در ابتدای کلیپی که از سوی فدراسیون منتشر شده با پژمان درستکار در حال گفت‌وگو است.

البته سوریان در جلسه علیرضا دبیر با گوش‌شکسته‌ها حاضر نبود؛ هر چند این اولین بار نیست که در جلساتی که دبیر پای ثابت آن است، سوریان حضور ندارد. پیش از این در جلسه بررسی شکست یزدانی مقابل تیلور آمریکایی هم دبیر حضور نداشت و آقای رئیس هم در جواب به این سوال که چرا سوریان نزد او نرفته یا چرا در این جلسه حضور نداشته به همین پاسخ اکتفا کرده که در فدراسیون نبوده است.

اما این روزها حضور کم رنگ سوریان در فدراسیون کشتی به یک علامت سوال بزرگ بدل شده است؛ او باوجود مخالفت‌های دبیر، به بهانه مشغله کاری از سمت خود استعفا داد اما گهگاه در جلسات حضور دارد و مشخص نیست آیا این حضور نصف و نیمه به‌معنای این است که او به فدراسیون بازگشته و به صورت پاره وقت مسئولیت نایب‌رئیسی را دنبال می‌کند یا صرفاً از روی علاقه که به گفته خودش فدراسیون خانه اوست پیگیر امورات کشتی است.

به هر ترتیب انتخابات فدراسیون کشتی در راه است و علیرضا دبیر یکی از نامزدهای پست ریاست این فدراسیون، در حالی که سوریان دست رد به سینه‌اش زده اما همچنان در لیست پیشنهادی‌اش، نام او را به عنوان نایب‌رئیس فدراسیون درج کرده، در صورتی که دبیر دوباره بتواند سکان هدایت فدراسیون را بر عهده بگیرد کسی نمی‌داند آیا سوریان همچون گذشته به یار قدیمی خود به بهانه مشغله شخصی پشت می‌کند یا این بار در کنار او به عنوان نایب‌رئیس امورات کشتی را پیگیری می‌کند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا