ایران وب سازان
خبر ویژه

مخاطبان کتاب بیشتر از هر چیز در جستجوی محتوا هستند


به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم زاهدی مطلق با اشاره به اینکه مردم در پروسه خرید کتاب به دنبال محتوا هستند، اظهار داشت: مهم است که بخواهیم سرانه‌ مطالعه را به لحاظ کیفی بررسی کنیم و این در حالیست که اغلب آماری که اعلام می‌شود به لحاظ کمی است.

وی با بیان اینکه مطالعات مردم نسبت به گذشته کیفی شده است، اظهار داشت: ذائقه‌ی مردم و انتظارشان از نویسندگان و انتشاراتی‌ها افزایش پیدا کرده و دیگر کتاب‌های سطحی را خریداری و مطالعه نمی‌کنند.

زاهدی مطلق در عین حال علت آمار پایین مطالعه را به دلیل قیمت بالای کتاب ندانست و افزود: کیفیت داستان و رمان‌ها در بازار عرضه‌ی کشور دچار افت شده و انتشاراتی و نویسندگان و مترجمان باید به سطح کیفی آثار خود توجه کنند چرا که خوانندگان هوشمندانه آثار خود را انتخاب می‌کنند و کتاب‌های خوب به تیراژ بالا می‌رسد.

مدیر بخش داستان بنیاد شعر و ادبیات داستانی با تاکید بر اینکه هر کتاب خوبی از دل کتاب خوب دیگری بیرون می‌آید، اظهار داشت: اگر همه‌ی نویسندگان تعداد صفحاتی که می‌خوانند از تعداد صفحاتی که می‌نویسند بیشتر باشد، شاهد نتایج و ثمره‌ی بهتری خواهیم بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: فضای مجازی را از فضای مطالعه نباید خارج دانست چرا که در حال حاضر با دیجیتالی شدن کتاب‌ها از یکسو و ورود حجم عظیمی از اطلاعات به فضای مجازی از سوی دیگر باعث شده تا مردم در قالب‌های مختلف در فضای مجازی در حال جستجو و مطالعه باشند.

وی در ادامه افزود: این مطالعه می‌تواند در قالب مجلات زرد، کتاب‌های سطحی و یا مطالب تخصصی باشد، همان اتفاقی که پیش از این بر روی دکه‌ها و کتابفروشی‌ها شاهدش بودیم و بی‌شک این بهتر از مطالعه نکردن است

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا