ایران وب سازان
آموزش و پرورشاجتماعی

مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 در پیامی سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را تبریک گفت

دختر پیامبر، همسر علی و مادر حسنین بودن کافی بود تا فاطمه(س) را “سیده النساءالعالمین” گرداند.

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 9، علی اکبر محسنی نسب، مدیر آموزش و پرورش منطقه، ‌در پیامی سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را تبریک گفت:

باسمه تعالی

حضرت فاطمه زهرا(س)، اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل است. میلادش از هر سو رحمت است. از آن جهت که ادامه‌ی راه انبیاست. فاطمه(س) امتداد راه انبیاست. اگر او نبود، طریق انبیا ابتر می ماند و این سلسله‌ی پیوسته به بن‌بست می رسید.کسی که نمود یک زن فداکار و یک الگوی تمام عیار برای زنان مسلمان است. کسی که مهربانی‌ها و دلسوزی‌های خود نسبت به پدر باعث شد تا پیامبر رحمت او را پاره تن خود بداند و رضایت و خشنودی و خشم خود و خدا را در رضایت و خشم فاطمه(س) بداند و نیز همین احترام و تکریم پدر بود که او را شایسته لقب “ام ابیها” کرد. همراهی و همدلی با امیرمومنان علی(ع) و کلام سرشار از مهر و محبتی که بین آن دو جاری بود، اسوه کامل و تمام عیاری در احترام به همسر و تحکیم بنیان خانواده گردیده است.

دختر پیامبر، همسر علی و مادر حسنین بودن کافی بود تا فاطمه(س) را “سیده النساءالعالمین” گرداند.  شجاعت ها و رشادت های فاطمه زهرا(س) در دفاع جانانه از شریعت پدر و رهروی همسر در اعتراض به سقیفه، نه به عنوان همسر خود، بلکه به‌عنوان امیر مومنان و در دفاع از دین و اعتقاداتش، برگ زرینی دیگر از زندگی کوتاه اما پرافتخار این بانوی مکرم اسلام است که درسی بزرگ برای بانوان مسلمان و خاصه اولین شاگردش، زینب کبری است که بحق ایشان نیز این درس را بخوبی آموخت و در دفاع از برادر به کار بست.  

مادران و زنان، کانون مهر و محبت، مظهر ایثار و فداکاری و گوهران گران‌بهای خانواده‌ها هستند و همواره فداکاری ها و ایثارگری های آنان زبانزد خاص و عام بوده، توانسته‌اند هم دوشادوش مردان در عرصه‌های مختلف اجتماعی،سیاسی، اقتصادی و… جلوه‌های بی‌نظیری از موفقیت را به تصویر بکشند و هم به‌ وظیفه مادر و همسری خود به نحو احسن جامه عمل بپوشانند و ازین روست که پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد(ص)، بهشت را ارزانی قدم‌های مادران میداند.

اینجانب فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و روز زن را به محضر یکایک مادران و زنان سرزمینم تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامت و سعادت ایشان را مسئلت دارم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا