ایران وب سازان
دین و اندیشهقم

مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گلپایگانی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود

به گزارش دین و اندیشه همسو نیوز؛ مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله سید علی هاشمی گلپایگانی(ره) به همت اداره مشاوره و خدمات فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در مقبره شهید مفتح(ره) واقع در صحن امام رضا علیه‌السلام حرم مطهر برگزار می‌شود.

این مراسم ساعت ۱۵:۳۰ روز ۲۷ دی‌ماه آغاز و تا قبل از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی یکی از شخصیت‌های حوزوی و مدیحه‌سرایی مداحان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است؛ آیت اللّه سیدعلی هاشمی گلپایگانی در سال 1310 هجری شمسی در بیت مرجع بزرگ شیعه، مرحوم آیت اللّه العظمی سیدجمال الدین هاشمی گلپایگانی متولد شد. پدر بزرگوارشان علاوه بر علم و فقاهت دارای مراتب عالیه در سیر و سلوک و تهذیب نفس بود.

آیت اللّه سیدعلی هاشمی گلپایگانی پس از سال ها اشتغال به تحصیل در حوزه علمیه نجف اشرف و بخصوص استفاده از محضر درس فقه و اصول مرجع عالی قدر جهان تشیع، مرحوم آیت اللّه العظمی خویی قدس سره، به دعوت حضرت آیت اللّه حاج شیخ محمدتقی آملی قدس سره، به تهران مهاجرت کرد و امامت جماعت مسجد سادات یوسف آباد را عهده دار گردید. ایشان در طول سال های اقامت در تهران، علاوه بر برپایی جلسات فقه و اصول و تفسیر، به ارشاد و تربیت قشرهای مختلف بخصوص جوانان پرداخت و نیز به مدت دو سال نماینده امام راحل در حج و زیارت بود. اقامت طولانی مدت ایشان در منطقه یوسف آباد تهران سبب رجوع بسیاری از افراد در امور دینی به ایشان بود و اشخاص بسیاری شیفته اخلاق و معنویت ایشان بودند. آیت اللّه سیدعلی هاشمی گلپایگانی پس از ده ها سال تلاش علمی، معنوی و نشر معارف اهل بیت علیهم السلام، روز سه شنبه 28 دی ماه در تهران دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت.

*امیرمحسن سلطان احمدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا