خبر ویژهگفتگو

مراسم تجلیل از خانواده های اهدا کننده عضو منطقه۱۳ برگزار شد


به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، به مناسبت روز ملی اهدای عضو ، مراسم تقدیر از هفت خانواده اهدا کننده عضو با حضور مجتبی شکری ، شهردار منطقه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی ، خشایار راد بازیگر سینما و تلویزیون ، محمدرضا مهدوی ، فوتبالیست تیم پرسپولیس و دیگر چهره های هنری به ابتکار اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد .

مجتبی شکری ، شهردار منطقه با تقدیر از خانواده های بیمارانی که با اهدای عضو عزیزان خود زندگی دوباره بخشیدند ، ضمن ابراز همدری با این عزیزان گفت : یکى از سخت‏‌ترین و جانکاه‌‏ترین مصیبت‌ها، مصیبت از دست دادن فرزند به عنوان عزیز ترین فرد در زندگی است که شما عزیزان ضمن تحمل این غم بزرگ با از خود گذشتگی و فداکاری ،به اهدای اعضای فرزند خود رضایت دادید که این اقدام خداپسندانه ، طبیعتاً بالاترین پاداش ها را به دنبال خواهد داشت.

او ، توفیق اهدای عضو را نتیجه توجه الهی دانست و افزود: این اقدام نصیب هر کس نمی شود و از خدا می خواهم ، مرگمان را به نحوی قرار بدهد تا بتوانیم از آن طریق به همنوعان خود در لحظات آخر زندگی خدمت کنیم .

شهردار منطقه ضمن تسلیت به خانواده ها وآرزوی صبر برای آنها و طلب رحمت الهی برای درگذشتگان یادآور شد : اهدای عضو و نجات افراد ، اقدامی خداپسندانه محسوب می شود که به عده ای فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار است و تمرینی زیبا برای بخشندگی است.

همچنین در ادامه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ایران در خصوص اهدای عضو در خاورمیانه رتبه نخست را دارد گفت : در کنار ظرفیت های تخصص و دانش پیوند ، توجه به لزوم افزایش باور های اهدای عضو در جامعه ضروری است ، باور به این موضوع که مرگ ما می تواند در حیات دوباره بخشیدن به شخص دیگر نقش پر رنگی داشته باشد .

خیر مقدم معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ، پخش فیلم شناسایی تا اهدا ، موشن گرافی و کلیپ با محوریت اهدای عضو و اهدای لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود توسط شهردار از جمله بخش های این مراسم بود .

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا