خبر ویژهگفتگو

مراسم تجلیل از خانواده های اهدا کننده عضو منطقه۱۳ برگزار شد


به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، به مناسبت روز ملی اهدای عضو ، مراسم تقدیر از هفت خانواده اهدا کننده عضو با حضور مجتبی شکری ، شهردار منطقه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی ، خشایار راد بازیگر سینما و تلویزیون ، محمدرضا مهدوی ، فوتبالیست تیم پرسپولیس و دیگر چهره های هنری به ابتکار اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد .

مجتبی شکری ، شهردار منطقه با تقدیر از خانواده های بیمارانی که با اهدای عضو عزیزان خود زندگی دوباره بخشیدند ، ضمن ابراز همدری با این عزیزان گفت : یکى از سخت‏‌ترین و جانکاه‌‏ترین مصیبت‌ها، مصیبت از دست دادن فرزند به عنوان عزیز ترین فرد در زندگی است که شما عزیزان ضمن تحمل این غم بزرگ با از خود گذشتگی و فداکاری ،به اهدای اعضای فرزند خود رضایت دادید که این اقدام خداپسندانه ، طبیعتاً بالاترین پاداش ها را به دنبال خواهد داشت.

او ، توفیق اهدای عضو را نتیجه توجه الهی دانست و افزود: این اقدام نصیب هر کس نمی شود و از خدا می خواهم ، مرگمان را به نحوی قرار بدهد تا بتوانیم از آن طریق به همنوعان خود در لحظات آخر زندگی خدمت کنیم .

شهردار منطقه ضمن تسلیت به خانواده ها وآرزوی صبر برای آنها و طلب رحمت الهی برای درگذشتگان یادآور شد : اهدای عضو و نجات افراد ، اقدامی خداپسندانه محسوب می شود که به عده ای فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار است و تمرینی زیبا برای بخشندگی است.

همچنین در ادامه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ایران در خصوص اهدای عضو در خاورمیانه رتبه نخست را دارد گفت : در کنار ظرفیت های تخصص و دانش پیوند ، توجه به لزوم افزایش باور های اهدای عضو در جامعه ضروری است ، باور به این موضوع که مرگ ما می تواند در حیات دوباره بخشیدن به شخص دیگر نقش پر رنگی داشته باشد .

خیر مقدم معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ، پخش فیلم شناسایی تا اهدا ، موشن گرافی و کلیپ با محوریت اهدای عضو و اهدای لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود توسط شهردار از جمله بخش های این مراسم بود .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا