ایران وب سازان
خبر ویژه

مسئولان در سهمیه‌بندی بنزین باید مردم را اقناع می کردند


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه تهران با بیان اینکه خودم و شما خوبان را دعوت به تقوا می کنم، اظهار داشت: حضرت علی (ع) وقتی می خواهد یاران مخلص پیامبر(ص) را توصیف کند از صداقت، ایثار و فداکاریشان در راه خدا می گوید.

وی افزود: وقتی خدا صداقت ما را دید دشمنان را ذلیل کرد و ما را پیروز.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه وقتی شما خدا را یاری کنید خدا به شما آرامش و سکینه می دهد و توطئه های دشمن را بر ضد شما خنثی خواهد کرد، افزود: بر علیه ابراهیم هر چه توانستند توطئه کردند اما هیچ غلطی نتوانستند کنند؛ کافران بدانند همانگونه که توطئه می کنند خدا هم بر علیه آنها توطئه خواهد کرد.

آیت الله خاتمی با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه های دشمنان را دیدند. خودشان می گویند آدمهایشان را در داخل و خارج ۳ سال آموزش داده و برنامه ریزی کرده بودند.

وی افزود: قارون منطقه، گاو شیرده ترامپ، عربستان سعودی پول هایش را در این این آشوب ها خرج کرد و رسانه در اختیارشان قرار داد و هرکاری توانستند کردند، اما خدا همه توطئه‌هایشان را خنثی کرد. این یاری خداست که رهبر این ملت بیاید بگوید با یاری خداوند دشمن را عقب زدیم؛ خدا باور بشیم و بدانیم که اگر خدا را باور کردیم خدا هم با ماست.

دولت نباید بگذارد کالاها گران شود

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم اظهار داشت: تقوا یک‌بعدی نیست. تقوای سیاسی و اجتماعی هم ابعادی از این تقوا است.

وی با گرامیداشت یاد همه شهیدان به ویژه شهیدان امنیت که در این هفته به دیدار خدا رفته و به دست اراذل شهید شدند، گفت: این شهیدان، مایه عزت اسلام و تشیع هستند و نزد خداوند سربلند هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: چهلمین سالگرد تشکیل بسیج را گرامی باید داشت. بسیج دو مدال افتخار ابدی دارد. امام فرمود بسیج لشکر مخلص خدا است و رهبر نیز گفتند که بسیجیان گل های سرسبد انقلاب هستند و این مدال های افتخار برای بسیج است.

خاتمی با گرامیداشت هفت آذر روز نیروی دریایی که به تعبیر رهبری، نیروی راهبردی است، گفت: حوادث اخیر در پی گران شدن قیمت بنزین بوده و باید بگویم نکته اول این است که این تصمیم سران قوا بود و رهبری به دلیل اعتماد به آنها، آن را تایید فرمودند. این تصمیم داهیانه بود و اگر رهبری تایید نمی فرمودند شرایط بدتر می شد.

 امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: نکته دوم این است که مسئولان باید مردم را اقناع می کردند. مردم ما عاقل و بالغ و بسیار فهمیده هستند. مسئولان در روشنگری در این زمینه نباید قافل شوند.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: دولت نباید بگذارد کالاها گران شود، هم جلوی گران شدن را بگیرد، هم نظارت کند و هم با متخلفان برخورد قاطع کند. مردم به حد کافی رنج دارند و مسئولان برای رضای خدا کاری کنند که بر این رنج افزوده نشود.

آیت‌الله احمد خاتمی ادامه داد: اصل ۲۷ قانون اساسی تجمع مسالمت آمیز را قبول دارد و کسی با اعتراض مسالمت آمیز مخالفت ندارد. مانند آفتاب مشخص است که اشرار با سوار شدن بر موج نگرانی مردم سو استفاده کرده و هزاران میلیارد ضرر زدند.

وی تصریح کرد: اشرار می خواستند از اسلام انتقام بگیرند، قرآن سوزاندند، به مساجد و حوزه ها حمله کردند و کتابخانه ای با ۱۳ هزار کتاب را سوزاندند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اشرار می خواستند از مردم انتقام بگیرند که پشت نظام و انقلاب ایستاده اند و باید بگویم به کوری شما مردم همچنان پشت انقلاب خواهند ایستاد.

خاتمی افزود: سازماندهی شرارت بر همگان روشن است. در راس شرارت آمریکا بود و آنها اعتراف  به این موضوع کردند. در این قصه شرارت ها آلمان و فرانسه نیز متاسفانه همراهی کردند و امیدوارم آنان که به آنها نگاهی داشتتند، دیگر اعتماد نکنند.

وی بیان کرد: از نگاه مردم آنها اشرار، غارتگران اموال مردم و جنایتکاران هستند و باید بگویم که آنان حامی آدم کش ها بوده و ننگتان باد با این نگاه.

نظام اسلامی با شرارت احمقانه نمی لرزد

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: ایادی این حرکات یعنی رژیم صهیونیستی و خائنین حرمین شریفین بودند که پول و رسانه در اختیار اشرار گذاشتند. من به مردم عربستان می گویم تا کی می خواهید از سوی حکام خود خوار شوید، بپا خیزید و آنها را به زیر بکشید.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: منافقین پست آدم کش که ۱۷ هزار نفر را ترور کرده و پاسدار کمیته را زنده پوست کندند و کشتند؛ این، یعنی داعش هم دخیل بودند. همچنین ایادی بازماندگان پهلوی بودند که هیچ طرفداری در کشور ندارند.  

وی افزود: از حافظان امنیت کشور مانند سپاه، نیروی انتظامی، بسیج، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و آحاد ملت تشکر می کنیم.

آیت‌الله احمد خاتمی ادامه داد: همه در این موضوع متفق القول بودند که باید با اشرار برخورد شود. برخی فعالان فتنه ۷۸ و۸۸ بیانیه دادند و جای جلاد و شهید را عوض کردند و گفتند که با معترضان برخورد شد. خجالت باید بکشند آنهایی که این بیانیه را امضا کردند، جنایتشان همانند جنایت آشوب گران بود.  

وی تصریح کرد: از شعارهای خوب مردم در این راهپیمایی ها مرگ بر آشوب گر بود.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: یک خطاب به دنیا و جهانیان دارم، جهانیان بدانند که نظام اسلامی نظامی مقتدر است و این نظام بیدی نیست که با شرارت احمقانه بلرزد. تاکنون نلرزیده و اگر بخواهید باز هم شرارت کنید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

خاتمی افزود: این مردم وفادار از امام خود یادگرفته اند که حفظ نظام اوجب واجبات است و تا آخرین نفس و قطره خون پای نظام هستند.

مردم اشرار را شناسایی کنند

وی بیان کرد: به مردم هم می گویم که آفرین بر شما که قلب امام زمان را شاد کردید. مردم از اسلام و قرآن دفاع کردند. تظاهرات های بزرگی برگزار شده و طی هفته آینده برگزار خواهد شد و از شما ممنونم. از شما انتظار داریم که اشرار را شناسایی کنید.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: اشرار را بدون کمترین دلسوزی معرفی کنید. همانگونه که اول انقلاب منافقین را مردم معرفی کردند و کلک آنها کنده شد، باید آنها را خانه به خانه دنبال کنیم. بر هم زنندگان امنیت و اشرار داعش هستند و باید با آنها برخورد قاطع شود.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: به دستگاه قضایی می گویم که از برخورد با مفسدان اقتصادی تشکر می کنم. اما در مسایل اخیر انتظار داریم که با لیدرهای این شرارت ها که فتنه کرده و امنیت را برهم زده اند، برخورد شود. این ها باغی هستند و باید به اشد مجازات برسند.  

وی افزود: به دستگاه قضایی می گویم که به طوری قاطع برخورد کنید که سیاه لشکر آنها عبرت گرفته و جرات چنین شرارتی نداشته باشند.

آیت‌الله احمد خاتمی ادامه داد: از تدبیر های ستودنی در این موضوع قطع اینترنت و شبکه های خارجی پیام رسان بود. همین تدبیر ستودنی است که باعث خشک شدن دشمن شده است. لانه زنبور پیدا شده است. مسئولان ارتباطات دیدید که در شبکه های پیام رسان خارجی اغتشاش یاد می دادند و باید به صراحت بگویم که اگر در این عرصه کوتاهی کنید، در پیشگاه خداوند و مردم جوابی نخواهید داشت.

وی تصریح کرد: هرچه زودتر اینترنت ملی را راه بیاندازید و پیام رسان بومی را فعال کنید. شبکه های پیام رسان خارجی نباید کاملا باز شود و مسولان ارتباطات نباید قصور کنند و آنها مسول هستند در این زمینه.

امام جمعه موقت تهران گفت: دیدار چند ساعته کارآفرینان با مقام معظم رهبری از جلسات خوب بود و تولید کنندگان گفتند که عمده مشکلات خارجی نبوده و داخلی است و اگر آنها حل شود، تولید شکوفا شده و دشمن شکست می خورد.

وی افزود: رهبری فرمودند که با شناختی که از دشمن دارم تحریم ها به زودی برداشته نمی‌شود و باید با توسل به قدرت داخلی و توان بومی بر مشکلات غلبه کرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا