اخبار ویژهاستان هاگزارشگفتگو

“مسجد تی وی” رسانه ای برای اهالی مساجد کشور

به گزارش همسو نیوز،امیرحسین فتحعلی‌زاده سردبیر سایت مسجد تی وی در گفت و گو با خبرنگار همسو نیوز،با اشاره به فعالیت های این سایت گفت: این سایت در ادامه‌‌ی فعالیت‌های باشگاه ایده پردازان مسجدی (بام)، به تولید و توزیع کلیپهای کوتاه ایدهمحور در ارتباط با فعالیت های خلّاقانه، موثّر و جدید برای مسجد، در زمینه های گوناگون از قبیل: فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و… می‌پردازد.

وی اعلام کرد: پس از شناسایی مساجد شاخص و ایده‌محور و ارتباطات اوّلیه، مصاحبه و گفتگوی دوستانهای با امام‌ جماعت و افراد موفّق آن مسجد ضبطشده و پس از تدوین، کلیپهایی در حد 2دقیقه، تولید و منتشر میشود. تا کنون حدود 255 کلیپ تولیدی در سایت بارگذاری‌شده و 19مسجد و 24 امام جماعت به عنوان چهره، در سایت معرفی‌شده اند.

فتحعلی‌زاده به قسمت های مختلف این سایت اشاره کرد و گفت: از جمله بخش‌های ویژهی سایت مسجدتی‌وی، “کانال‌ها” می‌باشد، که برای هر مسجد به صورت اختصاصی در نظرگرفته‌شده است. متولیان مساجد می‌توانند در این بخش، ایده‌ها، تجربیات موفّق و گزارش برنامه‌های فرهنگی خود، به همراه اطلاعات مسجد و امام ‌جماعت را، در قالب کلیپ‌های کوتاه ضبط نموده و در این قسمت به معرض نمایش قراردهند.

وی ادامه داد: این کلیپها می‌توانند الگوبخش برای مساجد سراسر کشور بوده و ارتباط بین مساجد را تسهیل کنند. قابلیت اشتراک‌گذاری و دنبال‌کردن کانال هر مسجد نیز وجود دارد.

سردبیر سایت مسجد تی وی اعلام کرد: در بخش “سریها” کلیپ‌های سایت مسجدتی‌وی، در موضوعات: طرح‌های تربیتی، مسجد و بانوان، مسجد و جوانان، مسجد و نوجوانان، مسجد و کودکان، دسته‌بندی شده‌است. همچنین “دسته‌ها” شامل: امام‌ جماعت موفّق، ایده‌ها و تجربه‌ها، سینمامسجد و مساجد الگو می‌باشد.

وی “سینما مسجد” را از جمله خدمات ویژه‌ی مسجدتی‌وی دانست و گفت: واضح است که همه‌ی محتوای موجود در فضای مجازی، مناسب برای پخش داخل مساجد نیست. به همین دلیل، سینما مسجد در پی این است که محتوای رسانه‌ای لازم متناسب با مساجد را در قالب‌هایی از قبیل: فیلم کوتاه، مستندهای جذّاب مسجدی، فیلم سینمایی، موشن‌گرافیک، پویانمایی، کلیپ‌های مناسبتی و… فراهم آورد.

این فعال فرهنگی تصریح کرد : سایت مسجد تی‌وی، مشتاقانه به دنبال ارتباط با فعّالان فرهنگی مساجد سراسر کشور بوده و پیشاپیش از همکاری همه‌‌‌ی برادران و خواهران گرامی جهت غنای بیش از پیش مسجد تی وی، سپاسگذار می‌باشد. فعّالان فرهنگی مساجد سراسر کشور می‌توانند ایده‌ها، فعّالیت‌ها و تجارب موفّق مسجدی خود را ضبط نموده و با نام مسجد خود در سایت ثبت نمایند، تا پس از انتشار، ایده‌بخش مساجد سراسر کشور بوده و به آسانی در دسترس آنان قرار بگیرد.

وی با اشاره به روش های دسترسی به مسجد تی وی گفت: هم‌اکنون، مسجدتی‌وی، در شبکه‌ ی اجتماعی ایتا به نشانی masjedtv و اینستاگرام و سایت آپارات به نشانیmasjed.tv  به فعّالیت می‌پردازد.

قابل ذکر است سایت مسجدتی‌وی به نشانی  masjed.tvدر سالروز جهانی مسجد در 29 مردادماه سال جاری، با حضور حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت‌الاسلام رئیسی، تولیت محترم آستان مقدّس رضوی رونمایی شد.

حسین رشیدی

انتهای پیام/

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا