ایران وب سازان
سیاسی

مسلمانان مذاهب مختلف باید متحد و یکپارچه باشند


ایسنا/کردستان امام‌جمعه موقت سنندج گفت: مسلمانان از هر زبان، قوم و مذهب باید باهم متحد و یکپارچه باشند و با تکیه‌بر اشتراکات دینی و پرهیز از پرداختن به اختلافات مانع نفوذ دشمن در جوامع اسلامی شوند چراکه این امر یأس و نابودی دشمنان را به دنبال دارد.

ماموستا سیداحسن حسینی، امام‌جمعه موقت سنندج امروز، 24 آبان ماه در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: صداقت، امانت‌داری، خوش‌اخلاقی و مردمی بودن، چهار ویژگی لازم برای سعادت مسلمانان و بهره‌مندی آنان از شفاعت پیامبر(ص) در قیامت است.

وی افزود: مسلمانان باید نسبت به حفظ وحدت و انسجام میان خود جدی‌تر بوده و از هرگونه اختلاف و تشتت آرا بپرهیزند تا در مقابل دشمنان دچار ضعف و سستی نشوند.

امام‌جمعه موقت سنندج استحکام، اتحاد و برادری بین جوامع اسلامی را در دنیای امروز ضروری دانست و عنوان کرد: اتحاد و یکپارچگی اسلحه مسلمانان در مقابله با توطئه‌های دشمنان است و عدم توجه به این امر موجب شکست در برابر آنان خواهد شد.

وی تأکید کرد: مسلمانان از هر زبان، قوم و مذهب باید باهم متحد و یکپارچه باشند و با تکیه‌بر اشتراکات دینی و پرهیز از پرداختن به اختلافات مانع نفوذ دشمن در جوامع اسلام شوند چراکه این امر یأس و نابودی دشمنان را به دنبال دارد.

ماموستا حسینی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین اعلام کرد: استقامت و ادامه مبارزه تنها راه نجات مسلمانان  فلسطین است و کشورهای اسلامی هم باید در این راه کمک‌حال آنان بوده و از هرگونه حمایتی دریغ نکنند.

وی در بخش دیگری سخنانش با اشاره به تبریک میلاد پیامبر اکرم و قدردانی از مردم استان برای برگزاری مراسمات مولودخوانی  بیان کرد: جشن‌های مولودخوانی باید بارنگ و بوی معنوی‌تری برگزار شود و جوانان نیز حضور پررنگ‌تری در این مراسم‌ها داشته باشند.

امام‌جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه برخلاف تبلیغات افراطی‌ها فقهای اهل سنت شافعی مذهب مخالفتی با برگزاری مولودخوانی ندارند ، افزود: ابوشامه مقدسی یکی از بزرگان اهل سنت دراین‌باره می‌فرماید: « مراسم مولودخوانی به دلیل وجود اظهار شادی و سرور و اطعام نیازمندان در آن آثار و فواید زیادی برای مسلمانان دارد».

وی یادآور شد: در مراسم مولودخوانی سه ویژگی خاص شامل محبت به رسول اکرم، عظمت و بزرگی پیامبر و اهل‌بیتش و شکرگزاری نعمت‌های خداوند را در خود دارد که بسیار گران‌بهاست.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا