استان ها

مشارکت و سلامت دو مقوله مرتبط با مجریان انتخابات است

مشارکت و سلامت دو مقوله مرتبط با مجریان انتخابات استبه گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم، پنجشنبه، چهارم آبان ماه، در جلسه راهبردهای افزایش مشارکت در انتخابات، از امنیت به عنوان یکی از بنیان‌های اصلی برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی در ۴۴ سال گذشته یاد کرد و افزود: وضعیت امنیت کشورمان در هر دو بعد داخلی و خارجی مشخص است و خوشبختانه در سایه تلاش‌ها و برنامه ریزی نهادهای مسؤول مشکلی از این بابت نداریم.

وی خاطرنشان کرد: رقابت به عنوان اصل دیگر مورد تاکید در انتخابات و به مثابه اصلی که موجب افزایش مشارکت مردم می‌شود، در کانون توجه مجریان انتخابات در آذربایجان شرقی قرار دارد.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع برای تبیین اهمیت انتخابات برای مردم عزیز و ترغیب آنان به حضوری حداکثری در پای صندوق‌های رأی تاکید کرد.

خرّم گفت: مشارکت و سلامت دو مقوله مرتبط با مجریان انتخابات است که در سایه اجرای قوانین موضوعه به دست می‌آید.

وی ادامه داد: افزایش مشارکت همچنین در سایه روشنگری و تبیین اهمیت انتخابات برای مردم و اطلاع رسانی شفاف درباره دستاوردهای نظام برای شهروندان به دست می‌آید.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: هم امام (ره) و هم رهبر معظم انقلاب بر این باورند که هر چقدر حضور مردم در عرصه انتخابات بیشتر باشد، در امنیت، گفتمان و قدرت دیپلماسی نظام تأثیرگذار است.

وی با بیان این‌که مشارکت حداکثری اساس و مبنای انتخابات است، یادآوری کرد: در باب امنیت انتخابات نیز نهادهای مسؤول چنان دقت نظری دارند که هیچ گونه انحراف در آن متصور نیست.

خرّم با اشاره به این‌که ایران در برگزاری انتخابات سالم جزو کشورهای ردیف اول جهان است، افزود: تحقق جهاد تبیین، استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع و فضای مجازی در افزایش مشارکت مردم عزیز در انتخابات مؤثر است.

وی تاکید کرد: مردم، شاخص اصلی در افزایش مشارکت انتخاباتی محسوب می‌شوند که اگر بتوان اهمیت شرکت در انتخابات را برای آنان تبیین و روشنگری کرد، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی خواهند داشت.

وی گفت: رقابت بالا نیز زمینه ساز حضور حداکثری مردم عزیز در پای صندوق‌های رأی است.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا