اخبار سربازی و نظام وظیفهاخبار ویژهامنیتی-دفاعیخبر ویژه

مشمولان غیرغایب ۳۳ روز مهلت دارند تا بدون وثیقه به عراق بروندسردار تقی مهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تمهیدات وظیفه عمومی برای خروج آسان‌تر مشمولان غیرغایب برای سفر به عراق اظهار کرد: همانگونه که قبلا هم اعلام شد تمامی مشمولان غیرغایب شامل دانشجویان، دانش آموزان و طلابی که قصد دارند در پیاده روی اربعین حسینی به عراق مشرف شوند می‌توانند با تمهیدات ویژه وظیفه عمومی نیروی انتظامی در این مراسم پرفیض حضور یابند.

وی افزود: در گذشته از این افراد برای رفت و برگشتشان خارج از کشور (حتی در بازه زمانی اربعین حسینی) وثیقه گرفته می‌شد ولی اکنون با تدبیری که نیروی انتظامی در نظر گرفته است افراد نامبرده می توانند در این ایام یعنی از ۷ مهرماه تا دهم آبان ۱۳۹۸ بدون نیاز به وثیقه از کشور خارج شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: با این شرایط جدید دیگر نیازی به سپردن وثیقه نیست و افرادی که مشمول این موضوع می شوند می توانند از طریق اینترنت و یا حضور در سازمان وظیفه عمومی استان های مربوط به خدمتشان مجوز خروج را دریافت کنند.

افرادی که کارت پایان خدمتشان هنوز صادر نشده می‌توانند گواهینامه موقت پایان خدمت بگیرند

سردار مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف سربازانی که مدت زیادی از اتمام خدمتشان گذشته ولی هنوز کارت پایان خدمت بدستشان نرسیده است چه می‌شود، گفت: اگر بیش از دو هفته از پایان سربازی یک فرد گذشته باشد و تمامی مراحل اخذ مدارکش را هم انجام داده باشد باید بگویم که اقدامات لازم برای چاپ کارت پایان خدمت آن سرباز انجام شده است.

وی ادامه داد: ولی ممکن است در روند ارسال کارت از سوی پست مشکلی پیش آمده باشد و کارت به دست آن فرد نرسیده باشد لذا توصیه می‌کنم این افراد مجددا به مراکز وظیفه عمومی مراجعه کنند تا مشکلشان رسیدگی و ردیابی شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسی برای استخدام و یا مسائلی دیگر نیاز فوری به کارت پایان خدمت دارد ولی هنوز بعد از آن دو هفته ای که گفتم کارت پایان خدمتش به دستش نرسیده است می تواند به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند و موقتا یک گواهی بگیرد که بتواند ثابت کند پایان خدمت دارد و در واقع با آن گواهینامه کار خود را انجام دهد.

گواهی موقت قابل جعل است فقط ثبت سیستمی

به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تمهیداتی برای خروج راحت‌تر مشمولان غیرغایب و حتی سربازانی که خدمت سربازیشان تمام شده است، خبر می‌دهد ولی سرهنگ سید محمدرضا طبایی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا چندی پیش در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا گواهی موقت پایان خدمت می‌تواند سبب شود تا یک سرباز گذرنامه یا برگ تردد بگیرد، گفت: به دلیل اینکه امکان جعل این گواهینامه است، پلیس گذرنامه گواهینامه پایان خدمت را از سربازان قبول نمی کند و باید وضعیت خدمت سربازان حتما در سیستم ثبت شود تا بتوانیم برای آنها گذرنامه یا برگ تردد صادر کنیم.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا