ایران وب سازان
تهرانشهریمنتخب سردبیر

معتادان متجاهر با تست کرونا منفی در زندان فشافویه قرنطینه می شوند


به گزارش خبرگزاری همسونیوز انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به لزوم جمع آوری معتادین متجاهر اظهار داشت: با توجه به اینکه مهلت نگهداری معتادین متجاهر بر اساس مصوبات قبلی بین سه تا شش ماه بوده و امکان تمدید نگهداری آنها نبود، بعضی از مراکز نگهداری نسبت به رهاسازی معتادین متجاهر اقدام کردند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در اسفندماه نیز به سبب شیوع بیماری کرونا، جمع‌آوری و پذیرش معتادین متجاهر متوقف شد که این امر سبب شد با خیل زیادی از معتادین متجاهر در سطح شهر تهران و شهرستان‌ها مواجه شویم.

استاندار تهران بیان داشت: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادیم که مهلت نگهداری معتادین در مراکز نگهداری تمدید شود که با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا ۳ تا ۶ ماه دیگر این مهلت قابل تمدید شد، از سوی دیگر کمیته درمان مقابله با کرونا را متقاعد کردیم نسبت به جمع‌آوری و نگهداری معتادین رها شده اقدام کنند.

محسنی بندپی با اشاره به برگزاری چندین جلسه پیرامون این موضوع گفت: امروز تقسیم کاری صورت گرفت که بر اساس آن جمع آوری معتادین متجاهر به عهده نیروی انتظامی قرار گرفت، ضمن اینکه انتقال معتادین به مراکز نگهداری با همکاری شهرداری انجام شود.

وی گفت: مقرر شد مرکزی جهت قرنطینه معتادین به منظور گرفتن تست در نظر گرفته شود که اگر تست این افراد مثبت بود به جای دیگر منتقل می‌شود و کسانی که تست آنها منفی باشد ۱۴ روز در مرکز فشافویه قرنطینه شوند که سازمان امور زندان‌ها مسئولیت قرنطینه را به عهده دارد و در این مرکز قرنطینه دو اقدام صورت می‌گیرد، اول انجام تست اعتیاد که به عهده بهزیستی است و همچنین تست کووید ۱۹ که به نمایندگی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران این مسئولیت را عهده‌دار شده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: از آنجا که تصمیم قبلی مبنی بر جمع آوری روزانه ۵۰ معتاد متجاهر بود تصمیم بر آن شد که این تعداد به روزانه ۱۰۰ نفر افزایش پیدا کند تا در مدت کمتری نسبت به جمع آوری افراد آسیب‌پذیر اقدام و چرخه انتقال بیماری کرونا توسط این افراد قطع شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا