اخبار سربازی و نظام وظیفه

معضلات صدور کارت بازیکنان لیگ بسکتبال به خاطر «سربازی»!

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون بسکتبال برای نخستین بار امسال سامانه ای را طراحی کرده تا بازیکنان شاغل در هر دو لیگ برتر مردان و بانوان، با مراجعه به آن و انجام ثبت نام و تکمیل اطلاعات شان  برای دریافت کارت بازی اقدام کنند.

این سامانه طی روزهای گذشته در دسترس بازیکنان تیم های بانوان بود. آنها با مراجعه به این سامانه برای دریافت کارت بازی خود در فصل جدید مسابقات اقدام کردند درحالیکه هنوز بازیکنان تیم های مردان در این زمینه اقدام موفقی نداشته اند.

ظاهرا در سامانه طراحی شده، بخشی ویژه سربازی بازیکنان و تکمیل آن با کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از سربازی لحاظ نشده و همین مسئله باعث نقص مدارک آنها می شود.

همین مسئله در روند صدور کارت بازیکنان برای شرکت در فصل جدید لیگ برتر مردان اختلالاتی ایجاد کرده طوریکه به گفته ورژ آبکاریان مسئول کمیته مسابقات، هنوز برای هیچ از بازیکنان شرکت کننده در این رقابت ها کارتی صادر نشده است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: مشکل ایجاد شده به خاطر نوع طراحی سامانه است و اینکه بخشی برای بازیکنان مرد و موضوع سربازی آنها تعریف نشده است.

آبکاریان ادامه داد: هنوز ثبت نام بازیکنان ۳- ۲ تیم از لیگ بانوان انجام نشده است. بعد از اتمام کامل ثبت نام این دسته بازیکنان که امروز انجام می شود، پیگیر وضعیت ثبت نام بازیکنان لیگ مردان و صدور کارت بازی آنها خواهیم شد.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: قرار بر این است تا بازیکنان مدارک مربوط به خدمت سربازی خود را تحویل فدراسیون دهند. ما هم این مدارک را در اختیار مسئولان سامانه قرار می دهیم تا خودشان در سامانه جایگزین کنند. اینگونه کارت بازی بازیکنان صادر می شود و مشکل نقص مدارک آنها هم برطرف خواهد شد.

فصل جدید مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور از سوم آبان ماه آغاز می شود. 

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا