ایران وب سازان
اخبار پربازدید

معیشت 60 هزار خانوار آذربایجان غربی به سیب درختی تولیدی استان وابسته است

به گزارش همسو نیوز، عبداله فتح اله زاده در جمع خبرنگاران افزود: ده ها هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم پس از تولید در امر برداشت، بسته بندی فروش ، صادرات و سایر بخشهای مرتبط با این محصول فعالیت می کنند.

وی با اشاره به پیش بینی تولید 750 هزار تن سیب درختی در سالجاری ادامه داد: سال گذشته بیش از 1.2 میلیون تن سیب درختی در استان برداشت شد که امسال به علت سرمازدگی بهاره با کاهش تولید محصول مواجه هستیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین بیان کرد: سالانه 350 هزار تن سیب درختی جذب صنایع تبدیلی و تکمیلی می شود که این میزان امسال 200 هزار تن پیش بینی می شود.

فتح اله زاده با پیش بینی ذخیره سازی 400 هزار تنی سیب درختی در سردخانه های استان در سالجاری افزود: ظرفیت سردخانه های استان نیز 800 هزار تن است که پارسال بیش از 700 هزار تن سیب در سردخانه ها ذخیره سازی شده بود.

وی میزان مصرف تازه خوری سیب را در استان 150 هزار تن بیان کرد و گفت: پیش بینی می شود در صورت حل مشکلات صادراتی میزان صادرات سیب درختی امسال بیش از 200 هزار تن انجام گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: یکی از مهمترین راهکارهای صادرات محصول کشاورزی در قالب بازارپسند و صادراتی آن، نبود بسته بندی و چینش تفکیک شده و مناسب محصول است.

وی افزود: میزان صادرات سیب امسال نسبت به پارسال کاهش دارد و علت آن نیز گران شدن هزینه حمل و نقل در داخل کشور و کشور عراق است.

به گزارش ایسنا؛ آذربایجان غربی دارای بیش از 120 هزار هکتار انواع باغ های میوه است که حدود 53 هزار هکتار آن را باغهای سیب تشکیل می دهند؛ این استان دارای رتبه اول تولید سیب درختی کشور است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا