ایران وب سازان
اخبار ویژهاستان هااسلامشهرتهرانفرهنگی

ملاقات امام حسین (ع) با عمر سعد مذاکره سازش نبود

به گزارش همسو نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر که با حضور مدیران ادارات و دستگاههای این شهرستان،در سالن اجتماعات فرمانداری اسلامشهر برگزار شد،با تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به لزوم کنترل و نظارت بر قیمت کالاها از جانب مسئولین گفت: طرفداران مذاکره با آمریکا گاهی مطرح می‌کنند که وقتی امام حسین با دشمن سرسختش بن سعد ملاقات و مذاکره می‌کند چرا ما مذاکره نکنیم؟ باید به این نکته توجه داشت این آیا مذاکره بوده آیا مذاکره سازش بوده یا امام حسین (ع) می‌خواست ولو یک نفر را هدایت کند و جلوی جنگ و فساد را بگیرد و علاوه بر آن اتمام‌حجت کند.

وی گفت: امام حسین ملاقات زیاد داشتند اولین ملاقاتشان با والی مدینه بود که نامه یزید را برای امام حسین خواند چراکه از همه در زمان حیات معاویه بیعت گرفته‌شده بود به‌جز برخی از بزرگان که حاضر نشده بودند بیعت کنند.یک ملاقات هم با مروان داشت که یکی از دشمنان سرسخت دشمنان اهل‌بیت بود.

امام‌جمعه اسلامشهر ادامه داد: حضرت در ملاقات با والی مدینه پاسخ دادند که ای امیر مدینه ما اهل‌بیت نبوت هستیم و اعلام کردند که یزید مردی فاسد شراب‌خوار و قاتل نفس بی‌گناه است و آشکارا فسق و گناه می‌کند و مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند ایشان نفرمود من بلکه فرمودند مثل من.

وی با اشاره به ملاقات امام حسین(ع)با عمرسعد گفت: عمر بن سعدبود چهارم محرم با 4 هزار نفر به کربلا آمد پیش از او حر با عده‌ای در کربلا بودند امام حسین فرمود وای بر تو ای بن سعد آیا از خدایی که بازگشت تو به‌سوی اوست نمی‌ترسی تو می‌دانی من چه کسی هستم یزید را رها کن و با من باش این کار تو را به خدای متعال نزدیک می‌کند،امر بن سعد اعلام کرد اگر به شما بپیوندم من ترسم خانه‌ام یا مزرعه‌ام را خراب کنند که امام حسین گفت من بهتر از آن را می‌سازم و عمرسعد گفت می‌ترسم زن و بچه من را اسیر بگیرند و اذیت کنند و امام حسین(ع) فرمود من ضمانت سلامت اهل‌بیت تو را می‌کنم. امام حسین از ابن سعد جدا شد درحالی‌که می‌گفت به همین زودی خداوند فردی بر تو را مسلط می‌کند که در رختخواب تو را بکشد.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر تصریح کرد: مذاکره سیاسی معنایش این است که باهم مذاکره کنند و مقداری ما از خواسته خود دست‌برداریم و مقداری طرف مقابل از خواسته‌ای خود دست بردارد و باهم سازش کنیم این‌گونه مذاکرات و سازش را به‌غیراز صلح حدیبیه پیامبر اکرم نیز نداشته است و امیرالمؤمنین و امام حسین مذاکره‌ای که با عنوان دست برداشتن از اصول اسلام و از خط قرمزهای اسلام عزیز باشد نبوده است. مذاکره امام حسین با بن سعد نه ملاقات سازش بوده و نه مذاکره برای دست برداشتن از ارزش‌ها.

انتهای پیام/
حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا