اقتصادی

ملزومات تنظیم گری فناوری های مالی در بانکداری هوشمند چیست؟

ملزومات تنظیم گری فناوری های مالی در بانکداری هوشمند چیست؟به گزارش خبرنگار مهر، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در نشست تخصصی «تنظیم گری فناوری‌های مالی در بانکداری هوشمند» که در یکی از سالن‌های مجاور همایش برگزار شد، گفت: چالش اصلی تناسب بین فعالان کسب و کارها است، با ظهور یک صنف جدید که بر پایه علم و تکنولوژی است، صنف قدیمی با فعالیت جدید مخالفت می‌کند و از این رو سیاست گذار و تنظیم گر باید نوعی رفتار کند که هر دو صنف را راضی نگه دارد.

وی افزود: باید با تبیین رفتارها و مقررات جدید بانکداری فعالان کسب و کارها را اقناع کرده تا اگر مخالفتی دارند به صورت منطقی حل شود، حتی می‌توان آموزش را هم در کنار اقناع قرار داد.

درباره نقض حریم خصوصی مشتریان باید راهکارهایی صورت بگیرد و هماهنگی این نوع اقدامات همراه با مبارزه با پولشویی بسیار سخت است.

وی در پایان گفت: اقتصاد علم داده‌ها و تحلیل داده‌ها با روش علمی است، نظارت هوشمند نیز باید مبتنی بر داده باشد، باید تنظیم گری مناسبی در این زمینه اتفاق افتاده زیرا بسیاری از پلت فرم‌ها به قاچاق ارز مشغول هستند از این موضوع بی اطلاع هستند. بحث مهم دیگر نظارت هوشمند بر خلق پول است که در اقتصاد کلان کشور بسیار تأثیرگذار بوده و باعث کنترل نرخ تورم خواهد شد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا