اخبار سربازی و نظام وظیفه

مهلت یک هفته‌ای برای مشمولان کنکوری/ترخیص بلافاصله پس از قبولیدریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیاتی از خبر مشمولان تا یک هفته بعد از آزمون سراسری مهلت اعزام به خدمت دارند، اعلام کرد: کلیه مشمولان وظیفه که در سال ۹۸ موفق به اخذ دیپلم شدند و مهلت معرفی آنان به خدمت وظیفه عمومی به پایان رسیده است می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند چرا که مهلت اعزام شأن تا یک هفته بعد از تاریخ انجام آزمون تمدید شده است.

وی افزود: ممکن است جواب آزمون تا دو ماه بعد از آن طول بکشد اما داوطلبان باید در این مهلت یک هفته‌ای به پلیس +۱۰ جهت انجام مراحل اعزام مراجعه کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: این افراد بعد از مهلت یک هفته‌ای و انجام مراحل اعزام به خدمت به سربازی اعزام می‌شوند و دوره‌های آموزشی را طی می‌کنند و منتظر جواب کنکور می‌مانند. اگر در کنکور قبول شوند از ادامه سربازی ترخیص می‌شوند و به دانشگاه می‌روند ولی اگر در کنکور قبول نشوند باید سربازی شأن را ادامه دهند.

وی اظهار کرد: مشمولانی که این دوره آموزشی را می‌بینند و در آزمون قبول شده‌اند و باید به دانشگاه بروند این دوره یک ماهه آزمایشی در سابقه خدمت شأن حساب می‌شود بعد از اینکه بخواهند مجدد به سربازی بروند دیگر نیازی به طی دوره آموزشی ندارند.

۳۵۰ هزار مشمول امسال کنکور می‌دهند

رحیمی‌پور گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۳۵۰ هزار نفر مشمول امسال در کنکور شرکت می‌کنند که لزوماً تمامی این ۳۵۰ هزار نفر در آزمون قبول نمی‌شوند.

وی ادامه داد: البته این را هم بگویم که افراد از الان مهلت دارند به پلیس ۱۰+ جهت انجام کارهای اعزام مراجعه کنند و وارد چرخه اعزام شوند و این مهلت یک هفته‌ای به این دلیل اعلام شده است تا مشمولانی که امسال کنکوری هستند از نظر سیستم غایب تلقی نشوند و از درس خواندن محروم نشوند.

رحیمی پور در پایان گفت: مجدد یادآور می‌شوم در صورت قبولی مشمولین در کنکور سراسری تا قبل از شروع ترم تحصیلی آنها از سربازی مرخص می‌شوند و به دانشگاه می‌روند.

منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا