ایران وب سازان
اجتماعی

مهمترین خواص بورسی شدن شستا از زبان شریعتمداری


blank

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محل‌های سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) در بورس را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهمترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا)  این است که منابع حاصل از فروش خود را نمی‌تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند. به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو  ورود به شستا بود، به تامین مالی نیازها اقدام کنیم. این تامین مالی در عرصه‌هایی است که در خصوص نحوه استفاده از ۷ هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرده‌ایم. 

وی تصریح کرد: ما  قبلا برای ارایه خدمات به مردم، عضو سازمان تامین اجتماعی نهاد سازی کرده‌ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که  این بانک برای ارایه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه است. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارایه خدمات نیز بیشتر خواهد شد. 

وی گفت: امسال توانسته‌ایم  وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را 10 برابر ارتقا دهیم. این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم. 

وی افزود: اما این بار با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارایه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین مالی کلیه طرحها و پروژه‌ها در بانک رفاه فراهم می کنیم. 

شریعتمداری افزود: همچنین  یکی دیگر از اقداماتی که می توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تامین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه کنیم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه‌تری تهیه و توزیع کنیم. با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارایه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره مند هستند را  بیشتر فراهم کنیم. 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز سازمان تامین اجتماعی با تعداد زیادی از طرحهای عمرانی نیمه کاره بدلیل کمبود منابع مواجه است که امکان اتمام این پروژه‌ها را پیدا نکرده است. طبیعتا یکی از اولویتهایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود. 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، وی افزود: با تکمیل طرحهای نیمه تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار  و با تاسیس مراکز سازمان تامین اجتماعی در آنها ارایه خدمات عادلانه تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد، لذا یکی از ابلاغیه‌ها تکمیل طرحهای نیمه تمام در مجموعه است. همچنین حفاظت و صیانت از جایگاه و ارزش دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی یکی دیگر از اهداف استفاده از منابع جدید اخذ شده است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا