موافقت مایکروسافت با عرضه جداگانه ابزار فعالیت تیمیبه گزارش ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی مدعی شد هدف از این اقدام مایکروسافت، اجتناب از تحقیقات کامل اتحادیه اروپا از محصولات تیمز و آفیس بر  اساس دلایل ضد انحصارطلبی است.

اختلاف بر سر این موضوع، در سال ۲۰۲۰ و پس از آن آغاز شد که شرکت کنفرانس آنلاین اسلک (Slack) نزد سازمان رگولاتوری کمیسیون اروپا شکایت رسمی تنظیم کرد و مدعی شد تصمیم مایکروسافت برای عرضه “تیمز” به عنوان بخشی از مجموعه مایکروسافت ۳۶۵ که شامل برنامه‌های آفیس است، راهی برای مجبور کردن به نصب “تیمز” در رایانه‌های شخصی است. اسلک مدعی شد این اقدام، ضد انحصارطلبی و ضد رقابتی است. در نوامبر سال ۲۰۲۲، گزارش شد که اتحادیه اروپا یک تحقیقات رسمی درباره این موضوع آغاز خواهد کرد.

اکنون فایننشیال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش کرده است که مایکروسافت موافقت کرده است ابزارهای “تیمز” را با یا بدون مایکروسافت ۳۶۵، عرضه کند.

با این حال، همچنان مذاکرات درباره نحوه انجام این کار، ادامه دارد و درباره راه‌کار نهایی، توافق صورت نگرفته است.

مایکروسافت در بیانیه‌ای به فایننشیال تایمز، بدون تائید این گزارش، تاکید کرد به تعامل با کمیسیون اروپا در تحقیقاتش، ادامه می‌دهد و این شرکت آماده پذیرفتن راه‌کارهای عملی برای رسیدگی به نگرانیهای این آژانس است.

انتهای پیام

پایان/ همسونیوز

منبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا