ایران وب سازان
اخبار پربازدید

موکب های آذربایجان غربی از۳۰ مهر پذیرای زائران اربعین است

به گزارش همسو نیوز، علی مصطفوی روز شنبه در چهارمین جلسه ستاد اربعین آذربایجان غربی افزود: باید امکانات و زیرساخت های لازم برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی به درستی فراهم شود.

وی ادامه داد: ادارات و سازمان های مرتبط با جدیت و همکاری امکانات لازم را در اختیار موکب ها بگذارند تا امکانات زیرساختی به ویژه وسیله حمل و نقل به راحتی حل و فصل شود.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اعلام آمادگی موکب های این استان برای ارائه خدمت به زائران امام حسین (ع) دراربعین امسال، گفت: ۱۳ موکب مردمی این استان آمادگی دارند تا روزانه بیش از ۵۶ هزار زائر را اطعام کنند.

سید حسن حسینی افزود: موکب های این استان نیز آماده است روزانه ۲۴ هزار زائر را در مسیرهای سامرا، مرز خسروی، کربلا و در مسیرهای مابین کربلا و نجف اسکان دهد.

وی ادامه داد: همچنین یک موکب مرزی ویژه بازرگان برای زائران خارجی تدارک دیده شده است تا زائران اهل ترکیه و جمهوری آذربایجان بعد از استراحت در این موکب عازم کربلای معلی شوند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۰ موکب از این استان مشکل حمل و نقل خود را حل کردند و سه موکب هنوز مشکل حمل و نقل برای ارسال کالا و تجهیزات به مرز را دارد.

به گزارش ایرنا در ادامه این جلسه مصوب شد تا ادرات و سازمان های مربوطه در اسرع وقت امکانات و زیرساخت های خدمات رسانی به زائران اربعین از جمله بهداشتی، درمانی، وسایل حمل و نقل و آب شرب را در مرز فراهم کنند.

هشت آبان ۱۳۹۷ مصادف با روز اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و زائران حسینی از هم اکنون در شوق زیارت آن حضرت به سر می برند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا