ایران وب سازان
اخبار ویژهارومیهاستان ها

میانگین رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی به 9 روز رسید

محمد اقوامی در گفتگو با خبر نگار همسو نیوز ، ضمن تبریک فرا رسیدن هشتم آبان سال‌روز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی، اظهار کردند: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون به هشت هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.

وی با اشاره به آمار عملکرد و شاخص‌های اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی در سه بخش کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا  افزود: در این مدت از تعداد هشت هزار و ۵۹۵ فقره پرونده وارده، تعداد هشت هزار و ۴۹۱ فقره پرونده مختوم و مبلغ ۳۹۲ میلیارد و ۴۹۷ میلیون ریال محکومیت برای کل پرونده‌های رسیدگی شده صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در این مدت تعداد پنج هزار و ۸۹۷ فقره پرونده مربوط به بخش کالا و خدمات، ۳۰۳ فقره مربوط به بخش بهداشت دارو درمان و دامپزشکی و دو هزار و ۴۱۳ فقره مربوط به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز بوده است.

وی با اعلام افزایش ۲۹ درصدی پرونده‌های تشکیل شده در بخش کالا و خدمات نسبت به مشابه سال گذشته، بیان کرد: از مجموع پنج هزارو ۸۷۹ پرونده وارده، ۵۸۰ هزار و ۹ فقره پرونده مختومه شده که برای مجرمان ۱۴۳ میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۶۲۲ ریال قرار محکومیت صادر شده است.

اقوامی همچنین از کاهش ۹ درصدی پرونده‌های تشکیل شده در بخش بهداشت دارو و درمان خبر داد و افزود: از ۳۰۳ فقره پرونده وارده به ۳۰۳ فقره پرونده رسیدگی و متهمان را به مجموع  ۳۸۵ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۰۱ ریال جزای نقدی محکوم کردند.

وی تصریح کرد: از مجموع پرونده‌ای وارده در بخش قاچاق کالا و ارز به دو هزار و ۳۷۹ فقره پرونده مختومه و میزان ۲۴۸ میلیارد و ۷۷۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۴۹ ریال محکومیت برای متهمان صادر شده که ۲۲ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل تعریرات حکومتی آذربایجان‌غربی متوسط رسیدگی به هر پرونده در تعزیرات حکومتی استان را ۹ روز اعلام کرد و گفت: متوسط رسیدگی به پرونده‌ها در تعزیرات ۹ روز بوده که بسیار کمتر از شاخص‌های مصوب و تعیین شده است.

وی به بیشترین تخلفات در سال ۹۷ به ترتیب اشاره کرد و گفت: عدم درج قمیت بر روی اجناس دو هزار و ۸۷ فقره، قاچاق کالا یک هزار و ۵۰۱ فقره، کم‌فروشی ۴۵۴ فقره، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۲۸۶ فقره، عدم صدور فاکتور فروش ۳۸۶ فقره، عدم ارائه فاکتور خرید ۳۷۷ فقره، احتکار کالا ۴۴ فقره و سایر تخلفات به ترتیب بیشترین تخلفات صورت گرفته بوده اند.

اقوامی عمده کالای احتکاری را روغن، شکر برنج، رب گوجه و لاستیک خوردو دانست و افزود: در این بخش ۴۶ فقره پرونده در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که از این تعداد به ۳۹ فقره رسیدگی و علاوه  بر پرداخت ۱۹ میلیارد و ۳۶ میلیون ۶۹۳ هزار و ۹۹۲ ریال جزای نقدی عمدا کالای احتکاری در شبکه توزیع محکوم کردند.

وی تصریح کرد: یک هزار و ۵۰۱ پرونده در خصوص گرانفروشی، در تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی تشکیل و از این میزان به یک هزار و ۴۶۷ فقره پرونده رسیدگی و متخلفین را به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۹۳۳ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۴۹۱ ریال محکوم کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا