ایران وب سازان
سیاسی

میرلوحی: همه دستگاه‌ها بپذیرند از سیاسی کاری‌ها دور باشند


یک فعال سیاسی گفت: اگر همه دستگاه ها بپذیرند از سیاسی کاری ها دور باشند با همکاری هم می توانند از این شرایط بحران عبور کنند.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این موضوع که در دوران مبارزه با کرونا باید از کشمکش‌های سیاسی دوری کرد، اظهار کرد: جامعه‌ ایران  تاب‌آور است. از زمان انقلاب و جنگ تا تحریم ها تاب‌آوری  ملت را دیده‌ایم. هر ملت دیگری در منطقه بود با این شرایط سختی که ما داشتیم از بین رفته بود.

وی ادامه داد: ما در حوادث چند سال اخیر مثل زلزله سرپل ذهاب یا سیل پارسال دیده ایم که مردم در عین تحمل بالای مشکلات نسبت به برخی مشکلات ساختاری گله‌مند هستند.  اگر الان به این مشکلات ساختاری  نپردازیم، عیب و ایرادها  بزرگ تر از آنچه هستند خود را نشان می دهد. 

وی گفت: بعد از توقف جنگ برای اتفاقات مختلف آماده نشدیم. متاسفانه برخی مسائل ما لاینحل مانده است؛ به طور مثال ما هنوز با بهره‌برداری های سیاسی از اتفاقات حساس اجتماعی رو به رو هستیم. 

این فعال سیاسی گفت: پدافند غیر عامل ایجاب می‌کند تا همه نیروهای کشور به دور از نگاه های سیاسی و تخریبی در راستای منافع ملی حرکت کنند. 

میرلوحی گفت:  هرجا هماهنگی و یکپارچگی همه نیروها وجود داشته باشد همه چیز خوب پیش می‌رود؛  مثلا در تولید ماسک و ضدعفونی کننده‌ها تا بیمارستان های صحرایی ایران بهتر و جلوتر از اروپا و امریکا عمل کرد. با همکاری همه نیروها ایران غربالگری را به خوبی انجام داد؛ اگر غربالگری نبود امروزطوفان ویروس کرونا حسابی ما را از پا درآورده بود. در مقابل این همکاری ها باید گفت هرجا میل به خودبینی و دور شدن از هماهنگی‌ها و همکاری ها ایجاد شود، عقب افتاده و می‌افتیم. 

وی در پایان گفت: اگر همه دستگاه ها بپذیرند از سیاسی کاری ها دور باشند با همکاری هم می توانند از این شرایط بحران عبور کنند. اختلاف ‌ها فقط به روح و روان جامعه و منافع ملی آسیب می زند. 

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا