اخبار سربازی و نظام وظیفه

میزان حقوق سربازان وظیفه اعلام شدبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از مهر، سردار تقی مهری درباره میزان حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: حقوق سربازان سال‌های گذشته و به عنوان مثال سال‌های ۹۷ و ۹۸، حدود ۲۵۰ یا ۲۰۰ هزار تومان بود که البته به درجه و مدرک تحصیلی فرد بستگی داشت، اما خوشبختانه کف حقوق سربازی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سقف آن نیز تا ۸ میلیون تومان است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا افزود: طی صحبتی که با سربازان استان‌های مختلف داشتم از میان سربازانی که در مناطق مرزی خدمت می‌کنند مجردها تقریباً بالای ۴ میلیون و متاهل‌ها نیز حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی دارند.

سردار مهری تصریح کرد: حقوق سربازان رشد خوبی داشته است و در روزهای گذشته نیز موضوع حقوق‌ها در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، تقاضا می‌کنم به استناد ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی حق و حقوق سرباز به صورت کامل دیده شود. امیدوارم اعضای مجلس شورای اسلامی و به خصوص ریاست مجلس به این موضوع توجه داشته باشند و دولت محترم و مجلس شورای اسلامی بتوانند بر اساس همین ماده قانونی که مصوب مجلس است اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس این قانون، حداقل حقوق یک پایور یا کادر در نیروهای مسلح مبنای پرداخت حقوق سربازان است که از ۶۰ درصد حقوق آن پایور برنامه چیده می‌شود و حداکثر نیز ۹۰ درصد است که این اتفاق بسیار بهتر از سال‌های گذشته انجام شده است و تقاضا داریم که این اتفاق بیفتد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا