اخبار سربازی و نظام وظیفه

نخبگان علمی سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان می گذرانند

به گزارش خبرنگارمهر، دکترمحسن  تفقدی صبح چهارشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تسهیل زیست بوم کسب و کارهای دانش بنیان،  برنامه هایی را در زمینه تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت های دانش بنیان و  واحدهای فناور در قالب دو طرح اجرا می کند.

وی افزود: در نخستین طرح افراد نخبه و مستعد  در صورت احراز شرایط و کسب امتیاز های مصوب، خدمت  سربازی خود را از طریق معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح و در قالب انجام پروژه‌ای تحقیقاتی برای یکی از صنایع  دفاعی و کشوری  طی می کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: همچنین در طرح دوم  نیز افراد مشمول واجد شرایط،  به‌جای گذراندن دوره سربازی صرفاً در مراکز دفاعی و دولتی، می‌توانند خدمت سربازی خود را به عنوان  امریه  در یکی شرکت‌های دانش‌بنیان بگذرانند.

 تفقدی اظهارکرد: اطلاعات و جزییات مربوط به این طرح  در سامانه شرکت‌ها و موسسات  دانش‌بنیان به آدرسdaneshbonyan.ir  قابل دسترسی است و متقاضیان می‌توانند اطلاعات کاملی را با مراجعه به این سامانه کسب کنند. همچنین افراد متقاضی و واجد شرایط برای استفاده از این تسهیلات باید به سامانه سینا به آدرسsina.bmn.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا