استان ها

نشست تخصصی تجربه مرمت و احیا در شهر تاریخی استرآباد برگزار شدبه گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر یکشنبه و با حضور سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان گلستان، مدیران و کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی استان، جمعی از دانشجویان، اساتید دانشگاه و فعالان حوزه حفاظت، مرمت و احیا آثار تاریخی نشست تخصصی بررسی تجربه حفاظت، مرمت و احیا در شهر تاریخی استرآباد برگزار شد.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان طی سخنانی اظهار کرد:
شهر تاریخی استرآباد یکی از بافت‌های دارای ارزشی است که حفظ و حراست از آن یاری تشکل‌های غیردولتی، علاقه‌مندان، دلسوزان و فعالان حوزه میراث‌فرهنگی را می‌طلبد.

مرتضی حسینقلی‌زاده افزود: نشست‌های تخصصی این‌چنینی در حوزه میراث‌فرهنگی اهمیت بسیاری در بررسی موانع و مشکلات و همچنین انتقال تجارب در حوزه حفاظت، مرمت و احیا آثار تاریخی دارد.

عالیه ملک‌شاهکویی، مدیر پایگاه ملی شهر تاریخی استرآباد (گرگان)، محدثه سادات میرحسینی و صوله شادکام کارشناس ارشد مرمت بنا از سخنرانان تخصصی این نشست بودند که به ترتیب در خصوص چالش‌های حفاظت، مرمت و احیا در شهر تاریخی استرآباد، بررسی تجربه مرمت در خانه‌های تاریخی شهیدی و قاسم پور و مروری بر مرمت مناره سلجوقی مسجد جامع گرگان مطالبی را بیان کردند.

در پایان این نشست از تعدادی از فعالان در حوزه حفظ و حراست از مواریث تاریخی و فرهنگی استان تقدیر شد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا