ایران وب سازان
خبر ویژه

نشست کارگاهی «حقوق زن مسلمان» برگزار شد


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) در این نشست کارگاهی با حضور زهرا هنربخش پژوهشگر و  کارشناس ارشد حقوق، مهم‌ترین مباحث فقهی و قانونی مربوط به حقوق زنان در اسلام مورد بررسی قرار گرفت.

کارشناس برنامه با بررسی حقوق زنان در اسلام و قوانین حقوقی ایران در این خصوص مطرح کرد: در دین اسلام و قوانین شارع مقدس زنان از حقوقی برخوردارند که مردان از آن حقوق محرومند، حق نفقه، حق اجرت المثل، حق مهریه ، حق شیردهی و … از جمله حقوقی است که زنان از آن برخوردارند.

زهرا هنربخش با اشاره به اینکه تنها برتری مردان نسبت به زنان برتری تکلیف است به بررسی حقوق زنان در اسلام و دیگر ادیان پرداخته و عنوان کرد که زنان در هیچ مکتب دیگری از احترامی که اسلام برای آنان قائل شده است برخوردار نبوده و نیستند. زن حق تملک، خرید و فروش، ارث و صدقه و هبه را دارد و کسی اجازه ندارد بدون رضایت او مالش را بردارد.

در این نشست به نقش پر رنگ و اثرگذار زنان در اجتماع امروزه و همچنین سهم به سزایی که در تاریخ جوامع و ملت ها داشته و دارند پرداخته شد و دیدگاه اسلام درباره حضور زنان در این عرصه و ارتقای چنین حضوری از طرف دین مبین اسلام مورد بررسی قرار گرفت.

بحث و بررسی پیرامون برتری‌ها و مزیت‌های قوانین حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با قوانین حقوقی سایر ملل و پاسخ گویی به پرسش‌های شرکت کنندگان، از دیگر بخش های این نشست کارگاهی بود.

این برنامه دوشنبه چهارم آذر مصادف با ۲۵ نوامبر «روز جهانی نفی خشونت علیه زنان» از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سالن دوست فرهنگسرای خاتم(ص) واقع در منطقه ۱۸ میزبان بانوان علاقمند بود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا