ایران وب سازان
آموزش و پرورشاجتماعیخبر ویژه

نواخته شدن زنگ انقلاب در مدرسه قلم چی توسط مدیر آموزش و پرورش منطقه 9

مناسبت سالروز ورود تاریخی امام(ره) به میهن زنگ انقلاب توسط علی اکبر مجسنی نسب، مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 در دبیرستان قلم چی نواخته شد

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 9، زنگ انقلاب بمناسبت دوازدهم بهمن ماه راس ساعت 9/33 دقیقه همزمان با ورود شکوهمند امام خمینی(ره) به میهن در مدرسه قلم چی منطقه 9 با حضور علی اکبر محسنی نسب، مدیر و اعضای شورای معاونین منطقه و کادر اداری مدرسه و نیز با پخش زنده در بستر شبکه شاد، به صدا درآمد.

علی اکبر محسنی نسب مدیر آموزش و پرورش منطقه در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه والای انقلاب اسلامی ایران و نقش تاریخ‌ساز آن در عصر حاضر، این انقلاب را الگو و مایه دلگرمی و امید امت‌های مستضعف جهان خواند که با رهبری شجاعانه و عالمانه امام خمینی(ره)به پیروزی رسید و هم‌ اکنون نیز به‌رغم همه سنگ‌اندازی‌های استکبار جهانی و معاندان، مقتدرانه با هدایت رهبر فرزانه انقلاب و تاییدات الهی به راه خود ادامه می‌دهد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه9 در مراسم زنگ انقلاب که صبح یکشنبه 12/11/99 در مدرسه دخترانه قلم چی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همزمان در بستر شبکه شاد برگزار شد، با تأکید بر لزوم پاسداشت یاد شهدا، جانبازان و سایر مبارزان انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب باید به نحوی باشد که مشارکت دانش آموزان را هر چه بیشتر دربرگرفته و شور و نشاط اجتماعی را به‌ویژه در میان دانش آموزان نسل سوم و چهارم انقلاب فراهم سازد.

محسنی نسب با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم امت از ریشه خود جدا شود، گفت: اهمیت دادن و گرامیداشت دهه فجر رمز نجات ماست و نباید به بوته فراموشی سپرده شود. وی زنده نگه داشتن ایام الله دهه مبارک فجر را عاملی برای عقب راندن دشمن و زنده نگه داشتن سنن الهی است و اظهار داشت: توجه به دهه فجر نوعی تجدید قوا برای نیروهای اصیل انقلاب است و در واقع گرامیداشت این دهه شکر نعمت بزرگترین معجزه الهی است و دهه فجر نشان دهنده شخصیت امام راحل(ره) است که نباید به فراموشی سپرده شود. باید این اصل و اساس روز به روز تقویت و حفظ شود و خدا نکند این انقلاب از ریشه اش که امام راحل(ره) هستند، جدا شود که آن موقع مثل درختی است که ریشه آن قطع شده باشد.ایشان قاطعیت، شجاعت، اخلاص، فداکاری و حب ولایت را از ویژگی‌های بارز بنیانگذار کبیر انقلاب دانست.

وی در بخش دوم صحبت‌هایش پیشاپیش فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را تبریک و تهنیت گفت و افزود حضرت زهرا(س) الگوی تمام عیار زنان مسلمان است و ز از این حیث زنان و دختران مسلمان باید ارزش وجایگاه وجودی خود را بدانند و در حفظ شان و منزلت خود کوشا باشند. در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) همین بس که او را ام ابیها یعنی مادر پدر خود می‌خوانند و این جایگاه بانوی مکرم اسلام را بس رفیعتر و والاتر به تصویر می‌کشد.

محسنی نسب در پایان صحبت‌هایش با اشاره به فرموده امام راحل در مورد زنان که فرمودند: از دامن زن مرد به معراج می‌رود، گفت: قطعا هیچ مردی نمی‌تواند توفیقی کسب ‌کند مگر آنکه با کمک، همدلی و همراهی یک زن بوده باشد که آن زن می‌تواند مادر، همسر و یا خواهر وی باشد و حتی امروز به وفور شاهد این هستیم که زنان خود در عرصه‌های مختلف سیاسی ، اجتماعی و یا اقتصادی فعالیت می‌کنند و موفقیت‌های چشم‌گیری کسب می‌کنند.

blank
blank
blank
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا