سیاسی

نیاز اساسی امروز کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است

نیاز اساسی امروز کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی استبه گزارش خبرگزاری مهر، سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی رزمی جهاد با حضور دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، وزیر جهاد کشاورزی، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس بنیاد شهید و فرماندهان جهاد برگزار شد.

بر اساس این گزارش، محسن رضایی طی سخنرانی در این مراسم با بیان اینکه جهاد سازندگی قبل از اینکه یک سازمان باشد یک نهاد است، گفت: می‌توان گفت جهاد سازندگی حتی بالاتر از یک نهاد بود، یعنی یک اعتقاد و تفکر بود که از فلسفه‌ای قرآنی به انسان و جهان و هستی می‌نگریست و اکنون هم با وجود اینکه در وزارت کشاورزی ادغام است اما تفکر جهادی این نهاد هنوز پابرجاست و این تفکر از دل انقلاب و جبهه و جنگ به‌وجود آمده است.

وی ادامه داد: دفاع مقدس از دل انقلاب به‌وجود آمد و جهاد سازندگی از دل این دو زاییده شد و یکی از نهادهای گسترش دهنده ارزش‌های انقلاب بود. دشمنان چون تجربه انقلاب و دفاع مقدس را دیدند اکنون تمام تلاششان را می‌کنند که زایندگی انقلاب را بگیرند تا فرزندی دیگر از انقلاب که انقلاب سوم در اقتصاد و فرهنگ است، متولد نشود.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به بدعهدی‌ها و کینه توزی‌های دشمنان طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب گفت: هیچ سالی بعد از جنگ نبوده که دشمنان اعمال فشار و تحریم و کارشکنی در حوزه اقتصادی و فرهنگی نکرده باشند و اوج آن هم در سال‌های اخیر بوده است. اما این بار آن‌ها تلاش می‌کنند که اشتباهات گذشته را که در انقلاب و جنگ کردند تکرار نکنند، لذا به صورت نوسانی و در قالب جنگ و مذاکره عمل می‌کنند تا به ریل انقلاب برنگردیم و مسیر جهاد را ادامه ندهیم و بسیج سازندگی در جبهه‌های فرهنگی و اقتصادی اتفاق نیفتد.

رضایی با اشاره به شیوه جدید دشمنی‌ها توضیح داد: رویکرد جدید دشمنان که همراه با دو جریان انحرافی لیبرال‌ها و انقلابی نماها در کشور شده است، در جهت عدم تولد فرزندی دیگر از انقلاب که در عرصه فرهنگ و اقتصاد است، عمل می‌کند.

وی افزود: نیاز اساسی امروز کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است، چرا که امروز دشمن در همه موارد از تحریم نفت و غذا و دارو بگیرید تا جنگ ترکیبی و رسانه‌ای به میدان آمده است. در چنین شرایطی در داخل نیز لیبرال‌ها و انقلابی نماها مانع شکل‌گیری یک حرکت جهادی و ملی می‌شوند.

رضایی با بیان اینکه دلاورمردان جهاد، زیر سنگین‌ترین آتش‌ها پل فاو را برای عبور ۶۰ هزار رزمنده از رود خروشان اروند ساختند، خطاب به فرماندهان جهاد سازندگی گفت: شما میراث‌داران انقلاب و جنگ هستید، پس به کمک دولت و ملت و رهبر انقلاب بیایید و مردم را در مسائل فرهنگی و اقتصادی کمک کنید. از آقای وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهیم با لشکر عظیم جهادگران، امنیت غذایی را در کشور برقرار کنند تا در این زمینه به‌صورت کامل خودکفا شویم و می‌توان از ظرفیت فرماندهان جهاد نیز در این مورد استفاده کرد.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به جلسات دبیرخانه این شورا گفت: اخیراً بنا بر دستور رئیس‌جمهور در جلسات دبیرخانه شورا به بحث اتلاف و صرفه‌جویی انرژی در تولید برق پرداختیم و طرحی در دست اجراست که با صرفه‌جویی در مصرف سوخت برای تولید برق ۳۰۰ هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر طی پانزده سال تولید کنیم.
وی ادامه داد: سالانه ۳۹ هزار میلیارد تومان صرف سوخت برای تولید انرژی می‌شود و از محل صرفه‌جویی این مبلغ قرار است نیروگاه‌های تجدید پذیر ساخته شوند. برخی در این جلسات می‌گویند این بلندپروازانه نیست که طی ۱۵ سال ۳۰۰ هزار مگاوات آن هم با صرفه‌جویی تولید کنیم؟ این در حالیست که مباحث کارشناسی و دقیق علمی صورت می‌گیرد اما این روحیه جهادی است که می‌تواند اجرای آن را تضمین کند.

رضایی در پایان گفت: آن روحیه جنگ و دفاع مقدس و جهادی در اداره کشور نیازمند تقویت است. یکی از مشکلات کشور امروز وجود بروکراسی و مقررات و قوانین عجیب و غریب است که فکرهای بزرگ و خلاق و تحول‌آور را پشت درهای خود معطل کرده است. امروز کشور به روحیه جهادی نیاز دارد و حکمرانی جهادی از اصلاحات در قوانین و مقررات باید شروع شود و امیدواریم بتوانیم راه امام و شهدا را ادامه دهیم.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا