همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شدبه گزارش ایسنا، دکتر حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با حضور در همایش پیاده روی خانوادگی در بوستان جوانمردان تهران، بیان کرد: جای خرسندیست که حسن ختام برنامه های هفته ملی سلامت با حضور پرنشاط مردم در مراسم پیاده روی خانوادگی برگزار می شود. 

وی ضمن قدردانی از شهرداری تهران به منظور تدارک این برنامه، افزود: برگزاری این مراسم با هدف ارتقای سطح سواد سلامت مردم در راستای خودمراقبتی است.

دکتر فرشیدی، ورزش و فعالیت بدنی را عاملی مهم در افزایش و ارتقای سلامتی انسان عنوان و تصریح کرد: در تمام دنیا عمده ترین عامل مرگ و میر، بیماری های قلبی و عروقی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: اگر روزی حداقل نیم ساعت پیاده روی داشته باشیم، عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

بر اساس گزارش وبدا، شهروندان تهرانی آخرین روز هفته سلامت با شعار “پزشکی خانواده و سبک زندگی سالم” را با پیاده‌روی خانوادگی به پایان رساندند. صبح جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه که هوا کمی از خنکی ابتدای بهار را حفظ کرده و شاخص آلودگی هم سطح «قابل‌قبول» را نشان می‌داد، جمع بزرگی از تهرانی‌ها در همایش پیاده‌روی خانوادگی بوستان جوانمردان شرکت کردند.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

منبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا