استان ها

همایش بین المللی حضرت جعفر بن ابی‌طالب (ع) در قم برگزار می شودبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برگزاری همایش حضرت حمزه وقتی خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم ایشان از چهره‌های دیگری همانند حضرت ابی طالب، مقداد و عمار نیز نام بردند تا این شخصیت‌ها نیز معرفی و شناسانده شوند.

دبیر همایش بین المللی حضرت جعفر بن ابی‌طالب عنوان داشت: برای برگزاری این همایش بین المللی ۲۰ مجموعه حوزوی و دانشگاهی مشارکت دارند که در تاریخ ۱۰ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی افزود: همایش بین المللی حضرت جعفر بن ابی‌طالب دارای مجوز ISC است که در راستای برگزاری این همایش چندین کتاب با محوریت معرفی شخصیت این چهره صدر اسلام رونمایی می‌شود.

حجت الاسلام رفیعی ابراز داشت: حجت الاسلام میرشریفی که تحقیقات ۴۰ ساله‌ای در خصوص شخصیت حضرت جعفر بن ابی‌طالب دارند کتابی در خصوص این شخصیت در حال تدوین هستند.

وی با اشاره به ابعاد شخصیت حضرت جعفر بن ابی‌طالب بیان داشت. ایشان در جنگ موته و بعد از ۸ سال از شهادت حضرت حمزه به شهادت رسیدند و ده سال از امام علی علیه السلام بزرگ‌تر بوده و همواره مورد تفقد پیامبر اسلام بودند.

حجت الاسلام رفیعی ادامه داد. ورود به حبشه، گفتگو با نجاشی و برگشت از حبشه و جنگ موته از فرازهای زندگی جعفر بن ابی‌طالب است.

وی عنوان داشت: در مراسم اختتامیه این همایش یکی از مراجع عظام تقلید و همچنین آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه به ایراد سخن خواهند پرداخت.

دبیر همایش بین المللی حضرت جعفر بن ابی‌طالب با بیان اینکه تولید آثار هنری از جمله فیلم و سریال در خصوص شخصیت‌های در تراز اسلام از موضوعات مورد تاکید رهبر انقلاب است افزود: متأسفانه ارتباط با مدیران ارشد رسانه ملی سخت است و از مستندسازان و فیلمسازانی که در این عرصه ورود کنند حمایت می‌شود.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا