تهران

هیچ پروژه عمرانی جدیدی در این دوره مدیریت شهری نخواهیم داشتدر گفتگو با خبرنگار ، درباره ژه‌های نیمه تمام و دستور کار این معاونت گفت: متأسفانه تعداد زیادی پروژه نیمه تمام در وجود دارد و این پروژه‌ها تنها به دوره قبل تعلق ندارند بلکه از ۱۳ سال قبل پروژه نیمه تمام دام و پروژه بزرگراه یکی از این موارد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این دوره در پایتخت پروژه عمرانی جدیدی خواهیم داشت یا خیر بیان کرد: در این دوره پروژه جدیدی نخواهیم داشت چراکه در طرح جامع تهران مصوب سال ۱۳۸۶، سایر طرح‌های جامع و برنامه ۵ ساله دوم و سوم ، پروژه‌های مورد نیاز پایتخت آمده و پروژه‌ها همان موارد قبلی است.

معاون فنی و عمرانی ادامه داد: چراکه زیرساخت‌های طراحی تهران عموماً تمام شده است و می‌دانیم که چه اتفاقی در تهران قرار است، رخ دهد. به همین منظور فعلاً پروژه جدید نخواهیم داشت.

شعبانی تصریح کرد: پروژه‌های جدید ما قالبا در شکل پروژه‌های محله‌ای خواهد بود که احتمال دارد به صورت کوچک در هر منطقه اجرا شود. این مورد نیز در حیطه اختیارات شهرداران مناطق و بر اساس نیاز هر منطقه است اما به این موارد پروژه کلان گفته نمی‌شود.

وی تاکید کرد: اما به‌طورکلی فعلاً در دوره ششم هیچ پروژه کلانی که در سطح شهر همه مردم از آن منتفع شوند، در برنامه نداریم.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌ها نیز به واسطه ‌ها، به صورت نیمه تمام افتتاح شده و قابلیت بهره برداری ندارند، افزود: با این اوصاف می‌توان گفت که در حال حاضر بیش از ۶۰ پروژه نیمه تمام در پایتخت داریم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که کدام پروژه در اولویت تکمیل و بهره برداری است، اظهار داشت: تمامی این ۶۰ پروژه در دستورکار ما قرار دارند و هیچ پروژه‌ای را رها نخواهیم کرد.

شعبانی با تاکید بر اینکه تمامی این موارد را پیگیری می‌کنیم، اظهار داشت: همزمانی شروع پروژه‌ها مشکلی ندارد و همه آنها را پیش خواهیم برد اما افتتاح همزمان آنها امکان پذیر نیست. چراکه برخی از آنها ۶ ماهه افتتاح می‌شود و برخی نیز شاید ۴ سال طول بکشد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 14 =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا