استان ها

واحدهای تعطیل سمنان احیا شد/ رئیس جمهور: تلاش برای رفع کم آبی

واحدهای تعطیل سمنان احیا شد/ رئیس جمهور: تلاش برای رفع کم آبیخبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: رئیس جمهور در چهارمین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت سیزدهم صبح پنجشنبه وارد سمنان شد و مورد استقبال مقام‌های استانی قرار گرفت.

شرکت در جشن احیای ده‌ها واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در استان سمنان، افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی، شرکت در جلسه شورای اداری، شرکت در جشن نهضت ملی مسکن و سخنرانی در جمع مردم این استان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور خواهد بود.

در زیر مجموعه از اخبار سفر رئیس جمهور به استان سمنان را ملاحظه می‌کند.


۱۰:۳۷ صد و نود و پنج هزار شغل در این زمینه تثبیت شده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با بیان اینکه هشت هزار واحد راکد در کشور احیا شده است، گفت: ۱۹۵ هزار شغل در این زمینه تثبیت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین مدنی صبح پنجشنبه در جشن احیای ۲۰۱ واحد راکد تولیدی استان سمنان با حضور رئیس جمهور در شهرک صنعتی سمنان، با بیان اینکه هشت هزار واحد راکد در کشور احیا شده است، گفت: ۱۹۵ هزار شغل در این زمینه تثبیت شده است.

وی افزود: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌های مردمی با احیای این واحدهای تولیدی در کشور، احیا شده است.

معاون رئیس جمهور همچنین به احیای ۲۰۱ واحد تولیدی راکد در استان سمنان اشاره کرد و گفت: چهار هزار و ۵۰۰ شغل در این استان تثبیت شده است.

مدنی حمایت از تولید را اولویت امسال دولت دانست و تاکید کرد: امیدواریم در سال جدید که مزین به شعار جهش تولید با مشارکت مردم است، کارنامه موفق تری را در راستای حمایت از تولیدی ارائه دهیم.


۱۰:۱۶ مبلغ استفاده دانشجویان از سامانه نان برای پایان نامه دو برابر است

معاون وزیر علوم با بیان اینکه دانشجویانی که از سامانه نان استفاده کنند مشمول تشویق می‌شوند، گفت: مبلغ استفاده دانشجویان از سامانه نان برای پایان نامه دو برابر است.

علی خطیبی صبح پنج شنبه در قالب سفر هیأت دولت به استان سمنان و مراسم شورای اداری دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن بیان اینکه سامانه نان کار دریافت ایده‌های جدید و مؤثر بر اساس نیازها را بر عهده دارد، ابراز داشت: نان در واقع سامانه ایده‌ها و نیازها است و می‌کوشد تا ارتباط بین علم و صنعت را برقرار کند.

وی ضمن بیان اینکه سیاست‌های تشویقی برای دانشجویان استفاده کننده از این سامانه در نظر گرفته شده است، افزود: به این دانشجویان دو برابر پاداش داده می‌شود.

معاون اداری، مالی وزارت علوم ضمن بیان اینکه تطبیق پایان نامه‌ها با نیازهای روز کشور یکی از اولویت‌های این وزارت خانه است، ابراز داشت: برای تحقق این منظور همه شرکت‌های خصوصی، دستگاه‌های اجرایی و دولتی باید نیازها و مشکلات خود را در آن ثبت کنند.

خطیبی ضمن تاکید بر اینکه باید پایه‌های تشویقی برای اساتید و دانشجویان بیشتر شود، تصریح کرد: امیدواریم با عنایت دولت سیزدهم و تخصیص اعتبارات لازم بتوانیم گام‌های بلندتری را برای ارتقا سطح علمی دانشگاه‌ها برداریم.

وی ضمن بیان اینکه یکی از راهکارهای مورد نیاز ایجاد بورسیه صنعتی دانشجویان است، افزود: هدف از این اقدام اینکه بتوان در کنار تولید از علم روز نیز بهره برد.


۹:۲۱ مهمترین مطالبه مردم سمنان رفع تنش آبی است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان بیان کرد: ا توجه به کاهش بارش‌ها در سال‌های اخیر بیشترین مطالبه سمنانی‌ها از دولت آب و رفع تنش آبی است.

وی با بیان اینکه برای کم آبی در استان سمنان برنامه ریزی شده است، ابراز کرد: کارهای بزرگی در نقاط مختلف استان در دست پیگیری است تا بتوانیم خواسته‌های مردم استان را جامه عمل بپوشانیم.

رئیس جمهور ضمن اشاره به اقدامات دولت در استان سمنان بیان کرد: امیدواریم در گام‌های بعدی بتوانیم بخش بیشتری از مشکلات کم آبی در استان سمنان را رفع کنیم.

وی به افتتاح طرح‌های توسعه‌ای نیروگاه شهید باکری سمنان هم اشاره کرد و گفت: تأمین انرژی بخشی از صنایع استان با این طرح تسهیل می‌شود.


۸:۵۷ بازدید از پروژه ملی سیلوی گرمسار

همزمان با صبح پنجشنبه محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی کابینه سیزدهم در بدو ورود به استان سمنان در قالب سفر استانی هیأت دولت، از طرح ساخت بزرگترین سیلوی شرق کشور در گرمسار بازدید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان درباره این طرح در جمع خبرنگاران گفت: سیلوی گرمسار با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن از سال ۹۳ در دست ساختمان است.

محمد رضا قاسمی با بیان اینکه سیلوی گرمسار با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز کرد: موانعی پیش پای این طرح است که دولت تلاش دارد آنها را برطرف سازد.

وی با بیان اینکه برای انجام این پروژه ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم به صورت آزمایشی آن را به بهره برداری برسانیم، گفت: سیلوی گرمسار در زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار مترمربع با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن بنا شده است.


۸:۵۳ جشن احیای واحدهای تعطیل شده در سمنان برگزار شد

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در جشن احیای ۲۰۱ واحد تولیدی در شهرک صنعتی سمنان با بیان اینکه اقدامات خوبی در استان سمنان صورت گرفته است، تاکید کرد: نرخ تورم در استان سمنان روند کاهشی شده است

وی با بیان اینکه افزایش اشتغال، کاهش بیکاری و همچنین کاهش نرخ تورم در استان سمنان نشان می‌دهد که مسئولان در اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی موفق عمل کرده‌اند، افزود: خواستار ادامه این روند در استان هستیم.

رئیس جمهور ایران اسلامی همچنین با بیان اینکه رشد اقتصادی باید ایجاد شود که تولید با هر تکانه ای دچار بحران نشود، تاکید کرد: تولید می‌تواند رشد اقتصادی را رقم بزند.

رئیسی با بیان اینکه راهکار ما در برون رفت از مشکلات اقتصادی حمایت از تولید است، گفت: افزایش تولید با قاچاق کالا تناسبی ندارد

وی با بیان اینکه قاچاق مانند خنجری است که به پشت تولید خورده می‌شود، گفت: در کشور هشت هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی راکد دوباره احیا شده است.


۸:۳۳ نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان افتتاح شد

طرح‌های توسعه‌ای نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان که در سفر آبان ماه سال ۱۴۰۰ حجت الاسلام رئیسی به استان سمنان آغاز به کار کرده بود، صبح پنجشنبه در ابتدای سفر هیأت دولت و رئیس جمهور، با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی، به بهره برداری رسید.

نیروگاه شهید باکری یا همان نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان در ابتدا با طراحی چهار واحد ۱۸۰ مگاواتی ایجاد شده بود که دو واحد آن در گذشته ایجاد شد و دو واحد دیگر آن در سفر اول هیأت دولت سیزدهم به استان کلنگ زنی و حالا مورد بهره برداری قرار گرفته است.


۷:۵۵ کاهش نرخ بیکاری در سمنان قابل توجه است

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهدای سمنان با بیان اینکه سمنان استان دین مداری و علم و دانش است، تاکید کرد: برخورداری استان سمنان از دانشمندان، فرهیختگان و علما به خصوص سه هزار شهید استان نشان از غنای این استان دارد.

وی با بیان اینکه باید به خانواده شهدا و ایثارگران استان سمنان ادای احترام کرد، افزود: سمنان استانی صنعتی، گردشگری، معدنی و کشاورزی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبات خوبی در دور اول سفر استانی در سال ۱۴۰۰ داشتیم، ابراز کرد: مدیران استان سمنان به خوبی اجرای مصوبات را پیگیری کردند.

رئیسی بیان کرد: گام‌های خوبی در نهضت ملی مسکن برداشته شده تا شاهد رفع نیاز مردم در این زمینه باشیم همچنین فعال کردن کارخانه‌های نیمه تعطیل و یا تعطیل از دیگر اقدامات خوب صورت گرفته در این استان است.

وی با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری در استان سمنان قابل توجه است، گفت: مسئله آب دیگر موضوع مهم استان است.

رئیس جمهور گفت: کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته اما در میانه راه هستیم.


۷:۴۰ رئیس جمهور وارد سمنان شد

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی صبح پنجشنبه در رأس هیأتی، وارد فرودگاه مرکز استان سمنان شد تا رسماً دومین سفر استانی کابینه سیزدهم به سمنان، دیار سه هزار شهید دفاع مقدس، مهد معلمان دین و اخلاق و مردم با صفا، سرزمین دارالمرحمه با مردم باصفا و دل‌های باصفا آغاز شود.

دومین سفر استانی هیأت دولت سیزدهم لحظاتی قبل با حضور حجت الاسلام رئیسی در فرودگاه سمنان و در حالی آغاز شد که اعضای کابینه، وزرا و هیأت همراه نیز در این سفر حضور دارند.

در بدو ورود رئیس جمهور به استان سمنان، حجت الاسلام مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان و سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان به استقبال حجت الاسلام رئیسی و هیأت همراه رفتند.

قرار است حجت الاسلام رئیسی چند کلامی را در بدو ورود به فرودگاه سمنان برای مردم این استان بیان کرده و سپس برای افتتاح طرح‌های توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان فرودگاه مرکز استان را ترک کند وی همچنین در جمع مردم سمنان در مسجد امام خمینی (ره) سخنرانی خواهد کرد.

جشن احیای ۲۰۰ واحد راکد و بازگشت آنها به تولید، جشن تحویل زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن ویژه قانون جوانی و حمایت از خانواده، بازدید از چند طرح اقتصادی و شورای اداری، دیدار مردمی و… در زمره برنامه‌های رئیس جمهور در استان سمنان است.

وزرای معین سفر دوم استانی رئیس جمهور نیز عازم شهرستان‌های مختلف استان سمنان خواهند شد تا شورای اداری مشترکی در تمام هشت شهرستان استان برگزار شود.

بعد از ظهر قرار است رئیس جمهور فرودگاه سمنان را ترک و در فرودگاه شاهرود ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان را داشته باشد. وی قرار است بعد از ظهر امروز در استادیوم تختی شاهرود سخنرانی کند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا