اقتصادی

وام نو سازی افزایش یابدبه گزارش خبرنگار مهر؛، مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی تهران در مراسم افتتاح ۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده در کشور اظهار داشت: در یک سال گذشته در تهران برای اولین بار موضوع ساخت مسکن را با موضوع بافت فرسوده همسو کردیم و در حالی که در ١٠ سال گذشته شاهد رکود ساخت مسکن بودیم اما در دو ماه گذشته آمارها در بخش ساخت مسکن صعودی بوده‌است.

وی ادامه داد: در محدوده‌های ناکارآمد ٣هزار هکتار اراضی تهیه کردیم که جریان نوسازی بافت در این محدوده‌ها ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی تهران با بیان اینکه پیش از این محدوده‌های بافت سه شاخص داشت که امروز به ٢٧ شاخص گسترده پیدا کرده است، گفت: پیش از این حرایم جزو شاخص نبود که امروز به شاخص‌های اضافه شده هر چند در آمد شهرداری‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما در آینده به نفع شهرهاست.

هدایت با تاکید بر اینکه دولت در پروژه‌های خانه‌سازی هم دیر می‌سازد و هم گران و کُند، گفت: باید رقم وام در بخش نوسازی بیشتر شود و با افزایش رقم وام مردم خودشان وارد نوسازی بافت فرسوده می‌شوند.

وی ادامه داد: در تهران ۴٣ درصد بافت فرسوده نوسازی شده و به هسته سخت نوسازی رسیده‌ای و اگر رقم وام افزایش پیدا کند، نوسازی بافت فرسوده سرعت پیدا می‌کند و در محدوده بافت می‌توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌شود.

هدایت افزود :۶٠٠ هزار واحد مسکونی قابل نوسازی در بافت در تهران داریممنبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا